Зеленський закликає передати Україні $300 млрд заморожених активів рф

13:03, 06.01.2024
Зеленський закликає передати Україні $300 млрд заморожених активів рф

Зеленський вважає, що втрата активів для російських окупантів є найболючішою темою. (Фото Офісу президента)

Президент Володимир Зеленський закликає міжнародних партнерів прискорити розробку правової основи для використання 300 мільярдів доларів заморожених російських активів.

 

На його думку, ці гроші мають бути передані на підтримку України.

 

Як інформує Україна молода, про це Володимир Зеленський написав  суботу в соцмережі Х (Twitter).

 

"Заморожені російські активи за кордоном становлять приблизно 300 мільярдів доларів. Вони мають бути використані на підтримку України", — йдеться у повідомленні.

 

Глава держави наголосив, що це "історична можливість" змусити російську федерацію заплатити за свій терор.

 

"Російським елітам і керівництву байдуже до людських життів, але понад усе не байдуже до грошей", — переконаний президент.

 

Він зазначив, що втрата активів для російських окупантів є найболючішою темою, додавши, що таким чином "вони відчують справжню силу міжнародної спільноти і побачать, що світ сильніший за терор".

 

Зеленський наголошує, що рішення про використання заморожених російських активів для підтримки України буде цілком справедливою та законною відповіддю на агресію росії проти України.

 

"Це буде правильний сигнал усім потенційним агресорам у світі: напад на іншу державу не приносить дивідендів, агресор змушений зрештою платити", — йдеться у заяві президента.

 

Також глава держави закликав міжнародних партнерів швидко рухатися до створення відповідної правової бази, адже у 2024 році потрібно "досягти відчутного прогресу в питанні використання заморожених російських активів на користь України".

 

"На шляху до цієї мети ми твердо покладаємося на лідерство "Групи семи", — додає Зеленський.

 

Як повідомляла "УМ", у США аналізують способи конфікації заморожених активів рф на користь України.