Амбітні плани Міноборони: 1 мільйон FPV-дронів для ЗСУ

13:34, 01.01.2024
Амбітні плани Міноборони: 1 мільйон FPV-дронів для ЗСУ

У 2024 році Міноборони планує закупити щонайменше 1 мільйон FPV-дронів.

Перші партії FPV-дронів вже замовило Міністерство оборони України.

 

Як інформує УМ, про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.

 

«Загалом у 2024 році держава планує закупити щонайменше мільйон дронів. Важливо, що вперше повну реальну потребу війська у дронах чітко пораховано та узагальнено.

 

Ми працюємо над ефективною логістикою, над здешевленням закупівлі, над виробництвом достатньої кількості бойових частин", - написав Умєров.

 

Він зазначив, що раніше на законодавчому рівні були відсутні чіткі критерії та правилі застосування FPV-дронів на полі бою.Тому  Міноборони не закуповувало цей ефективний та економічно вигідний засіб ураження противника. Раніше FPV-дрони закуповували волонтери, Мінцифри, обласні військові адміністрації.

 

Загалом на 2024 рік Міноборони вперше сформувало узгоджену потребу на рівні Сил оборони.

 

"Раніше кожне силове відомство формувало власну потребу на рік, що подекуди суперечило чи дублювало один одного. Міноборони цей процес очолило та систематизувало. Потребу не лише сформовано, а й узгоджено з реальними потужностями українських виробників, їхніх планів масштабування, можливостей проводити закупівлі за кордоном та планів постачання військово-технічної допомоги від партнерів", - додав Умєров.

 

Як повідомляла УМ,  ЗСУ отримали від проєкту «Єдність» тисячі FPV-дронів.