Україна не СРСР, щоб повністю переводити економіку на «воєнні рейки» - Данілов

09:10, 11.11.2023
Україна не СРСР, щоб повністю переводити економіку на «воєнні рейки» - Данілов

Держава та приватники забезпечують ЗСУ боєприпасами, ракетами та бронетехнікою. (facebook.com/GeneralStaff.ua)

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов переконаний, що повний  перехід української економіки на «воєнні рейки» не є можливим, оскільки це характерно лише для авторитарних держав на кшталт колишнього СРСР.

 

Як інформує Україна молода, про це Данілов заявив в ефірі Українського Радіо.

 

Зокрема, секретар РНБО наголосив: «Коли починають використовувати словосполучення «перехід економіки на «воєнні рейки», то варто усвідомити, що це не зовсім коректна річ. Якби ми жили в СРСР, там, де адміністративна команда переходу всіх і вся, де всі підприємства були державної форми власності, де була зовсім інша система державного управління. Це була замкнута система, тож перейти на військові рейки фізично неможливо».

 

За його даними, забезпечення Збройних сил України боєприпасами, ракетами та бронетехнікою відбувається силами держави у тісній співпраці з приватними підприємствами, зокрема, і виробниками з інших країн.

 

«Вже є спільні підприємства, які виготовляють ті чи інші засоби, зокрема, і не тільки на території нашої країни, а за її межами», – додав Данілов.

 

Секретар РНБО відзначив, що в Україні вже розроблені й перебувають у стані виконання програми щодо забезпечення нашої країни боєприпасами, бронетехнікою, ракетами.

 

«По кожній окремій програмі є рішення або РНБО, або Ставки Верховного Головнокомандуючого. І ми з кожним днем потужно нарощуємо власні спроможності. Є державні підприємства, які в цьому беруть участь», – пояснив посадовець.

 

І зауважив, що за останній рік-півтора до цього долучилася величезна кількість приватних компаній.

 

«Вони працюють на дуже високому рівні. Дуже простий приклад — морські дрони, які нищать окупанта. Це продукт приватної компанії… Хист українців дозволяє нам швидко робити дуже складні речі. Наші партнери на Заході просто в захваті, коли ми можемо за такий короткий проміжок часу зробити речі, які є унікальними», — зазначив Данілов.

 

Наостанок секретар РНБО розповів про співпрацю українських підприємств та іноземних, додавши, що окремі виробництва вже працюють:

 

«Щодо спільних підприємств, то вже відбулося декілька великих конференцій з цього приводу. На них була присутня величезна кількість представників західних компаній. Цей процес зрушився і триває, вже є спільні підприємства, які виготовляють ті чи інші засоби. Це вже відбувається і не тільки на території нашої країни, а за її межами, де є спільні проєкти по виробництву й засобів ураження, й іншої техніки».

 

Як повідомляла «УМ», в Україні запущено серійне виробництво нового дрона-камікадзе, який вже замовляють Сили оборони.