«Мара» працюватиме в тилу: ГУР отримали унікальний авіаційний комплекс

13:19, 04.09.2023
«Мара» працюватиме в тилу: ГУР отримали унікальний авіаційний комплекс

Авіаційний комплекс "Мара" - чергова допомога від Фонду «Повернись живим». (Фото: Телеграм Головне управління розвідки МО України)

Авіаційний комплекс "Мара", стійкий до ворожої РЕБ, передали розвідці українські благодійники

 

Якінформує УМ, про це повідомило ГУР МОУ у Телеграм.

 

Повідомляється, що аеророзвідники ГУР Міноборони днями отримали від благодійного фонду "Повернись живим" авіаційний розвідкомплекс "Мара", який складається з 6 БпЛА: трьох основних і ще трьох для оперативної заміни втрачених у боях та антени для керування польотами.

 

Загальна вартість комплексу складає 2 827 639,00 грн.

 

Зазначається: "Мара" — це розвідувальний авіаційний комплекс українського виробництва. Його БпЛА здатні працювати на низьких висотах і в умовах поривчастого вітру 20 метрів за секунду. Загальна вага комплексу становить близько 20 кг: два БпЛА з наземною станцією управління та антеною вміщуються у валізу.

 

Такі розміри дозволяють операторам "Мари" швидко розгортатися і мати максимальну мобільність — розвідкомплекс не потребує додаткового транспорту.

 

Оскільки "Мара" може перебувати у повітрі до 90 хвилин і має достатню стійкість до ворожої РЕБ, ці "літаки" ефективно працюють у тилу ворога, – вказано в повідомленні.

 

Як повідомляла УМ, Штучний інтелект в поміч: Міноборони допустило до експлуатації у ЗСУ «розумні» дрони.