США передадуть Україні снаряди зі збідненим ураном

14:22, 02.09.2023
США передадуть Україні снаряди зі збідненим ураном

Боєприпаси, імовірно, використовуватимуть на американських танках Abrams. (Фото Reuters)

У межах нового пакету військової допомоги від США, Україна очікує отримати снаряди зі збідненим ураном наступного тижня. Адміністрація президента США Джо Байдена планує розпочати передачу цієї зброї на початку вересня.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Reuters.

 

За даними агентства, ці снаряди є частиною нового пакету військової допомоги, про який Білий дім оголосить наступного тижня. Боєприпаси, імовірно, використовуватимуть на американських танках Abrams, які, за словами джерел, сили оборони України отримають також найближчими тижнями.

 

Один з американських чиновників повідомив, що вартість нового пакету допомоги США становитиме від $240 до $375 млн, його вміст ще уточнюють.

 

20 березня заступниця міністра оборони Великобританії Аннабель Голді повідомила, що королівство разом із танками Challenger2 передасть Україні бронебійні снаряди, які містять збіднений уран. Вона вказала, що такі снаряди дуже ефективні під час ураження сучасних танків і броньованих машин.

 

Путін пригрозив 21 березня, що РФ вимушена буде реагувати,  якщо Великобританія передасть Україні бронебійні снаряди, які містять збіднений уран.

 

25 квітня стало відомо, що Україна разом із танками Challenger 2 отримала від Великобританії снаряди, зокрема зі збідненим ураном.  ЗМІ повідомили 13 червня, що США слідом за Великобританією можуть передати Україні танкові снаряди зі збідненим ураном. 

 

Згідно з результатами досліджень, у проведенні яких брало участь МАГАТЕ, радіологічна загроза для населення й довкілля, яка виникає через локальне забруднення території дрібними частинками збідненого урану внаслідок застосування відповідних боєприпасів, не є значною,йдеться  на сайті ООН.

 

Як повідомляла УМ, Україна отримає 10 американських танків Abrams уже до середини вересня.