Втрачений дах: хто з ВПО і за яких умов може отримати компенсацію за житло
Верховна Рада 19 грудня ухвалила закон про спрощення отримання компенсації за зруйноване й пошкоджене житло на тимчасово окупованих територіях. >>
Це перший прецедент арешту в США значних олігархічних активів росіян з подальшою їх передачею Україна на відбудову країни.
Конфіскацію активів російського олігарха з подальшою їх передачею для відновлення України вперше схвалено Сполученими Штатами Америки.
Як інформує УМ, про це пише Financial Times з посиланням на відповідний дозвіл, наданий генеральним прокурором США Мерріком Гарландом.
Гарланд заявив, що такі рішення будуть зроблені і надалі. "Хоча це перший переказ Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів на відбудову України, він не буде останнім", – сказав він у своїй заяві.
Рішення Гарланда пов'язане з минулорічним обвинувальним актом проти російського олігарха і засновника кремлівської пропагандистичної медіа-імперії Костянтина Малофєєва, якого звинуватили в порушенні санкцій, введених проти нього у відповідь на анексію українського Криму Москвою в 2014 році.
Так, на словами Гарланда, були заарештовані мільйони доларів "з рахунку в американській фінансовій установі, яка пов'язаний з порушенням санкцій Малофєєвим". У лютому, після зустрічі з генеральним прокурором України Андрієм Костіним, Гарланд санкціонував використання цих коштів "в Україні для відшкодування шкоди, завданої несправедливою війною Росії".
У середу Гарланд заявив, що конфісковані гроші були передані Державному департаменту США і будуть призначені для подальшої передачі Україні.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну західні чиновники шукають способи для використання заарештованих російських активів на користь України.
Як повідомляла УМ, в Україні арештовано активів рф і білорусі на 30 млрд грн.
Верховна Рада 19 грудня ухвалила закон про спрощення отримання компенсації за зруйноване й пошкоджене житло на тимчасово окупованих територіях. >>
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>
Із початку 2024 року в Україні припинили свою діяльність 254 288 фізосіб-підприємців, а після підписання у листопаді президентом закону про підвищення податків – закрилися 22,5 тис. ФОПів. >>
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>