Міноборони платить за харчування військових у двічі-тричі дорожче за ринок

14:01, 21.01.2023
Міноборони платить за харчування військових у двічі-тричі дорожче за ринок

Яйця і справді «золоті» для військовослужбовців, власне, як і інші харчі

Міністерство оборони переплачує три ціни за продукти харчування для військовослужбовців, порівнюючи їх вартість у роздрібних магазинах Києва.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Zn.ua з посиланням на угоду Міністерства оборони про закупівлю харчів.

 

Видання має копію угоди, укладеної 23 грудня Міністерством оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях на суму 13,16 мільярда гривень.

 

 

Для порівняння видання обрало мережу магазинів "Сільпо" у спальному районі Києва. Ціни на найпоширеніші харчі виявилися завищеними у 2-3 рази.

 

Отже, Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку.
Картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.
Куряче стегно — по 120 грн за кілограм, а в магазині — 80 грн.


Варто наголосити, що це роздрібні ціни, а гуртові ще нижчі.

 

ЗМІ наголошує, що Міноборони проігнорувало усі їхні запити та запитання.

 

У договорі мова не лише про закупівлю, а й про надання послуг харчування, витрати яких  склали 30 млн грн.

 

Нинішній контракт розміром на 13 мільярдів Міноборони уклало з ТОВ "Актив компані". Ця фірма має статутний капітал у тисячу гривень. У 2021 році податкова служба анулювала у цієї фірми свідоцтво платника ПДВ через відсутність поставок і ненадання декларацій.

 

У 2019 році ТОВ "Актив компані" фігурувало у кримінальному провадженні Нацполіції №12019100100003229. Фірма для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби буцімто подала підроблений акт, що не відповідав дійсності.

 

Грудневу угоду з "Актив компані" від імені міністерства підписав Богдан Хмельницький.

 

Нагадаємо: Директор департаменту держзакупівель Міноборони Богдан Хмельницький виявився одним із фігурантів справи про розкрадання 580 тисяч доларів коштів міністерства під час закупівлі військової амуніції.

 

Як інформує Україна молода, на Дніпропетровщині Державне бюро розслідувань викрило та заблокувало схему масштабного розкрадання продуктів харчування для військових. Працівниками було проведено майже 70 обшуків.