Канада якнайшвидше поставить Україні ЗРК NASAM

15:13, 16.01.2023
Канада якнайшвидше поставить Україні ЗРК NASAM

Міністерка оборони Канади Аніта Ананд. (Фото з відкритих джерел)

Глава Міноборони Канади Аніта Ананд заявила, що її країна має намір у найкоротші терміни здійснити поставку в Україну ЗРК NASAMS.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє  СВС.

 

Заява Канади про закупівлю системи протиповітряної оборони з'явилася на тлі інтенсивної кампанії російських повітряних ударів по українській електроенергетичній інфраструктурі. Система протиповітряної оборони, яку має намір поставити Канада, ще не виготовлена. 

 

Керівник Raytheon Technologies, однієї з компаній, що виробляє NASAMS, заявив, що на виробництво системи потрібно близько двох років.

 

Але міністр оборони Ананд сказала, що Канада націлена на більш короткі терміни, зазначивши, що вони придбали як систему, так і боєприпаси одночасно.

 

«Поставка відбудеться якомога швидше, може включати декілька відправлень і буде здійснена якомога швидше..... Ми не думаємо про роки на цьому етапі» - сказала Ананд.

 

Вона додала, що тісне партнерство зі Сполученими Штатами було ключовим фактором у цій покупці.

 

Посол України в Канаді Юлія Ковалів окремо зауважила, що «ми працюємо всі разом і сподіваємося, що комплекс буде доставлений так швидко, як тільки це буде фізично можливо, і ми маємо гарантії, що канадський уряд з нашого боку і з боку США докладе всіх зусиль, щоб доставити його якнайшвидше», - сказала Ковалів.

 

Як повідомляла УМ, Україна отримає від Канади обладнання на суму близько 15 мільйонів доларів США, що допоможе у розмінуванні територій.