Запорізьку АЕС повністю відключили від енергомережі

10:16, 11.09.2022
Запорізьку АЕС повністю відключили від енергомережі

Запорізька атомна електростанція через обстріли рашистів переведена на більш безпечний стан— холодний зупин (Фото Енергоатому)

Роботу захопленої російськими окупантами Запорізької атомної електростанції повністю зупинено.

 

Як інформує Україна молода, про це НАЕК «Енегоатом» повідомляє у Телеграмі.

 

Вночі 11 вересня о 03:41 енергоблок №6 ЗАЕС відключили від енергомережі. Йде підготовка до його розхолодження та переведення у холодний стан. 

 

Останні три доби 6-й енергоблок працював в режимі острова, заживлюючи лише власні потреби ЗАЕС на критично низькому рівні потужності (від 114 до 140 МВт), оскільки через російські обстріли були пошкоджені всі лінії зв‘язку Запорізької АЕС з енергосистемою України, зауважили в Енергоатомі.

 

«Вчора ввечері після поновлення працездатності однієї із цих ліній зв’язку електроживлення власних потреб ЗАЕС стало можливим від енергосистеми України. Відтак було прийнято рішення щодо відключення енергоблока №6 і переведення його в найбільш безпечний стан – холодний зупин»,— йдеться у повідомленні.

 

У разі повторного пошкодження ліній зв‘язку з енергосистемою, ризик чого залишається великим, живлення власних потреб ЗАЕС відбуватиметься від дизель-генераторів, термін роботи яких обмежений технологічним ресурсом і обсягами наявного дизельного пального.

 

НАЕК "Енергоатом" здійснює всі можливі заходи, щоб організувати постачання на ЗАЕС додаткових партій дизельного пального.

 

«Для недопущення аварійної ситуації на станції необхідно припинити рашистські обстріли ліній зв‘язку ЗАЕС з енергосистемою та створити навколо неї демілітаризовану зону. Після цього лінії зв‘язку можна буде відремонтувати, забезпечити включення і подальшу безпечну роботу ЗАЕС»,- наголосили в Енергоатомі.

 

Як відомо, ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня захоплена російськими військовими, відтоді на майданчику станції загарбники розміщують військову техніку та боєприпаси, а також обстрілюють прилеглу територію.

 

Як повідомляла УМ, 6 вересня МАГАТЕ представило звіт за результатами інспекції ЗАЕС. У документі зафіксовано випадки розміщення російської військової техніки на території Запорізької АЕС, зокрема у машинних залах енергоблоків.

 

9 вересня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав до припинення вогню та створення зони ядерної безпеки та захисту навколо станції.