Шольц відхилив прохання України про надання найсучасніших танків Leopard 2

14:22, 06.09.2022
Шольц відхилив прохання України про надання найсучасніших танків Leopard 2

Канцлер Шольц не пообіцяв постачати танки, а радше залишився "загальним і неконкретним" у розмові зі Шмигалем. (Коллаж: welt.de)

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відхилив прохання українського уряду про надання ЗСУ найсучасніших німецьких танків Leopard 2.

 

Відповідне прохання про постачання додаткового важкого озброєння надійшло від українського прем’єр-міністра Дениса Шмигаля під ас його нещодавнього візиту до Берліна.

 

Як інформує Україна молода, про це стало відомо німецькому виданню Welt  з українських урядових кіл.

 

Зокрема, йшлося про поставку німецькою промисловістю найсучасніших танків Leopard 2.

 

Підставою для цього була пропозиція від збройової групи Krauss-Maffei Wegmann (KMW) від 8 квітня щодо прямої поставки в Україну.

 

На той момент компанія вже домовилася про поставку в Україну 100 танків Leopard 2A7, включаючи запчастин та навчальні блоки для солдатів, на загальну суму 1,55 млрд євро. Тому перші танки могли бути доставлені через 36 місяців після укладення контракту.

 

Однак канцлер Шольц не пообіцяв таких постачань, а радше залишився "загальним і неконкретним" у розмові зі Шмигалем.

 

Канцлер ФРН не виявив "зовсім жодного бажання" змінити свою негативну позицію щодо постачання танків, повідомило джерело видання.

 

У відповідь на запит Welt в уряді Шольца повідомили, що не припиняють підтримувати Україну як у військовому, так і в політичному, фінансовому та гуманітарному планах.

 

"Ми просимо вас з розумінням поставитися до того, що ми, як правило, не повідомляємо про конфіденційні обговорення", — сказала представниця відомства канцлера.

 

Як повідомляла «УМ», Денис Шмигаль перед візитом до Німеччини закликав федеральний уряд постачати українським військовим бойові танки, щоб відбивати російських нападників.

 

Під час візиту в Берлін Шмигаль поговорив про поставки зброї Україні і з президентом Німеччини.

 

Водночас Латвія закликала країни НАТО надати Україні сучасні танки і літаки.