Північна Македонія повернула Україні чотири штурмовики Су-25

21:41, 04.08.2022
Північна Македонія повернула Україні чотири штурмовики Су-25

Під час конфлікту в Північній Македонії у 2001 році країна придбала чотири штурмовики Су-25 в України. (mkd.mk)

Північна Македонія безкоштовно передала Україні чотири штурмові літаки Су-25, які придбала у Києва під час конфлікту у 2001 році.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє MKD.

 

Зазначається, що Міністерство оборони Північної Македонії на запит видання не підтвердило і не спростувало інформацію, зазначивши, що рішення про надання Україні озброєння будуть "розсекречені й представлені в порядку прозорості".

 

"Рішення, ухвалені станом на зараз, не впливають на бойову готовність нашої армії", – додали у оборонному відомстві.

 

Як нагадує MKD, під час конфлікту в Північній Македонії у 2001 році країна придбала чотири штурмовики Су-25 в України – три одномісні й один двомісний. Навесні 2003 року їх списали зі збройних сил через відсутність потреби, а у 2004-му – підготували для продажу.

 

У 2011 році Міноборони Македонії розглядало можливість модернізації Су-25 під стандарти НАТО, але так і не втілило ці плани в життя.

 

У червні цього року північномакедонська Ліва партія з посиланням на військові джерела заявила, що Су-нібито 24 почали ремонтувати й перевіряти для передачі Україні за участі українських інженерів.

 

Раніше стало відомо, що Північна Македонія передає Україні радянські танки Т-72, які планувала знімати з озброєння ближчими роками. Ці танки, як і винищувачі були надані цій країні саме Україною у 2001 році, коли Північній Македонії загрожував збройний заколот албанських сепаратистів.

 

Рішення передати їх Україні нині додатково аргументували тим, що ще за кілька років ця техніка стане застарілою і її все одно потрібно замінювати сучасними. Скільки танків передають Україні, не уточнюють.

 

Як повідомляла «УМ», Іспанія не буде відправляти в Україну німецькі танки Leopard, оскільки вони нібито «перебувають в абсолютно несприятливому стані».