Рада підтримала мораторій на підвищення тарифів під час війни

15:29, 21.06.2022
Рада підтримала мораторій на підвищення тарифів під час війни

Тарифи не зростуть ще пів року після закінчення воєнного стану

Верховна рада вирішила не підвищувати тарифи під час війни. Відповідний законопроєкт №7427 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення», що передбачає запровадження мораторію на підвищення тарифів, парламентарі ухвалили у першому читанні. 
 
Як інформує Україна молода, про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
 
За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів.
Відповідно до законопроєкту, протягом воєнного стану та шести місяців після його завершення чи скасування не можна буде підвищувати:
– тарифи на послуги розподілу газу;
– тарифи на теплову енергію, на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води для всіх категорій споживачів;
– ціни на газ для побутових споживачів.
 
Окрім цього, відповідно до законопроєкту, постачальник природного газу під час дії закону не зможе здійснювати будь-які дії для примусу споживача до оплати заборгованості за спожиті послуги – наприклад, подавати судові позови.
 
Як зазначає Железняк, різницю між наявними та ринковими цінами компенсують завдяки залученню понад 180 млрд грн від міжнародних партнерів.
 
Як повідомляла УМ, Сполученим Штатам Україна запропонувала угоду про постачання зрідженого природного газу за схемою ленд-лізу, щоб уникнути російського «задушення».