Ракетні системи HIMARS для України вже у Європі

15:09, 02.06.2022
Ракетні системи HIMARS для України вже у Європі

Незабаром американські Himars товктимуть російських окупантів на українській землі

Перші чотири реактивні системи залпового вогню HIMARS, які США передадуть Україні, вже у Європі.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомив заступник міністра оборони США з політики Колін Кол.
 
«Чекаючи цього потенційного рішення президента Байдена, Міністерство оборони заздалегідь розмістило системи HIMARS в Європі, щоб забезпечити їх швидку доставку українцям»,– повідомив Кол. 
 
Він додав, що чотири ракетні установки — це лише перший транш.
 
Пентагон розробив план, який передбачає можливість негайного початку навчання українських військових безпечному та ефективному управлінню системою, а також її обслуговуванню.
 
У США вважають, що тренінги з управління триватимуть близько трьох тижнів, ще близько двох тижнів може знадобитися для навчання обслуговуванню систем.
 
Кол підкреслив, що США дають Україні HIMARS для оборонних цілей, і це включає використання цих систем для наступу, який дозволить звільняти окуповані території України, оскільки в такому разі це є самозахистом.
 
Представник Пентагона повідомив, що спочатку Україна отримає чотири системи HIMARS та ракети до них, кількість яких він відмовився назвати. Він зазначив, що за потреби кількість боєприпасів буде швидко збільшена.
 
За словами Кола, після того, як системи будуть використані у бойових діях, американці та українці проаналізують їхню ефективність та корисність на полі бою. Потім, враховуючи це, а також ситуацію на фронтах, яка складеться на той час, будуть узгоджувати рішення щодо подальшої військової допомоги.
 
Для довідки: М142 HIMARS (аббр. High Mobility Artillery Rocket System). Дальність – 2-500 км (максимальна дальність – лише експериментальною ракетою PrSM). Вона взаємозамінна з M270A1 і може нести шість снарядів або одну оперативно-тактичну балістичну ракету.
 
Одещина чекає на сучасну німецьку систему протиповітряної оборони IRIS-T, завдяки якій кількість російських обстрілів міст зменшиться.