Уряд визначився з виплатами захисникам України «бойових» 100 тисяч грн

15:04, 02.04.2022
Уряд визначився з виплатами захисникам України «бойових» 100 тисяч грн

Пораненим бійцям держава виплачуватиме по 100 тисяч допомоги (Фото з відкритих джерел)

Українським захисникам та захисницям, які отримали поранення на війні з російським агресором, держава виплачуватиме бойові виплати у розмірі  100 тисяч грн.


Як інформує Україна молода, таке рішення ухвалив Кабмін, внісши зміни до постанови уряду від 28 лютого 2022 року №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їхнім сім’ям під час дії воєнного стану". 


У Міноборони повідомили, що до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100 тис. грн, включати осіб, які:

—у зв’язку з пораненням, пов’язаними із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я, включаючи час переміщення з одного в інший лікарняні заклади, або ж перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії;

—осіб, захоплених у полон (заручників), а також відправлених в нейтральні держави чи безвісно відсутніх;

—осіб, які загинули або померли внаслідок отриманих травм чи поранень - за весь місяць, у якому особа загинула.


Окрім цього, документ дозволить врегулювати порядок грошового розподілу одноразової допомоги у разі загибелі особи та визначення повного кола осіб, які мають право на одноразову грошову допомогу.

 

Раніше повідомлялося, що в нашій країні грошове забезпечення учасників бойових дій складатиме 100 тис. грн на місяць, не рахуючи премій за знищену техніку тощо. Виплати захисникам України вирішили робити на випередження, щоб воїни відчували себе захищеними.
 

Як повідомляла УМ, уряд  виплатить щомісячну мінімальну допомогу по 2 тисячі українцям, які вимушено покинули свої домівки, та по 3 тисячі гривень на кожну дитину.