Мінфін нагадав про запровадження касових апаратів для малого бізнесу

12:29, 31.12.2021
Мінфін нагадав про запровадження касових апаратів для малого бізнесу

Мінфін нагадав про "приємні" нововведення для ФОПів з Нового року.

Із 1 січня 2022 року застосування реєстраторів розрахункових операцій стає обов'язковим для всіх платників єдиного податку другої-четвертої групи, за виключенням низки винятків.

 

Як інформує УМ, про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

 

Застосування РРО/ПРРО залишається не обов’язковим для ФОП – платників єдиного податку першої групи, а також для окремих категорій платників другої-четвертої груп, яким Кабмін дозволив замість РРО/ПРРО використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.

 

Постановою Кабміну встановлено, що з 1 січня 2022 року при продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання РК та КОРО) якщо:

 

річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 році – 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;

 

така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;

 

такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;

 

сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.

 

Водночас рішенням Кабміну скасовано можливість не використовувати РК та КОРО при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг.

 

При цьому для платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується.

 

Як повідомляла УМ, Кабінет міністрів України вирішив звільнити підприємців, які здійснюють роздрібну торгівлю у селах, від необхідності мати реєстратори розрахункових операцій (РРО). Там зазначили, що у селах доходи нижчі і це створить для ФОП додаткові навантаження.