Україно-американська компанія Firefly Aerospace підписала секретну угоду на мільйони доларів

17:01, 23.09.2021
Україно-американська компанія Firefly Aerospace підписала секретну угоду на мільйони доларів

Astra випробовує двигун Delphin на своїх заводах в Аламеді, штат Каліфорнія. (Фото: Джон Краус / Астра)

Україно-американська компанія Firefly Aerospace Макса Полякова передала права на виробництво двигунів аерокосмічній компанії Astra за $30 мільйонів.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє The Verge із посиланням та власні джерела.

 

За умовами секретної угоди, компанія відправить замовнику, в Аламіду, Каліфорнія, до 50 своїх ракетних двигунів Reaver. Про це йдеться у внутрішній документації Firefly Aerospace, з якою ознайомились у виданні.

 

Зразок такого двигуна замовнику поставили ще навесні 2021 за приблизно $500,000. З того часу інженери Astra детально його дослідили.

 

 

Власна ракета Astra Rocket мала три спроби запуску і ще не досягла орбіти. Вона обладнана п’ятьма двигунами Delphin власного виробництва компанії, які спроєктовані для підйому до 150 кг на низьку орбіту Землі.

 

Як заявляє The Verge, об’єднання двигунів Firefly із ракетною технологією Astra допомогло б компанії досягнути публічно заявленої мети доставляти відправляти супутники вагою до півтонни на низьку орбіту — до 500 км.

 

Firefly Aerospace — створена в 2014 році в Техасі (США) приватна американська компанія українського підприємця Макса Полякова. Вона розробляє сімейство ракетних носіїв легкого класу нового покоління. У Дніпрі Firefly Aerospace має власний центр досліджень та розробок і цех експериментального виробництва малих ракетних вузлів із лабораторним тестуванням.

 

Нагадаємо, що в лютому 2021 року стало відомо, що Firefly братиме участь у місячній програмі Artemis, за якою до 2024 року на Місяць повинні відправити людей. За контрактом з NASA компанія доставить вантажі на Місяць за допомогою свого посадкового модуля Blue Ghost.

 

3 вересня україно-американська компанія Firefly Aerospace Inc. провела свій перший запуск ракети-носія Alpha. Ракета вдало стартувала, але пізніше її підірвали через відмову одного з двигунів.