Офіс президента України хоче зацікавити Ілона Маска родовищами літію.
Літій - м'який метал сріблясто-білого кольору - вже встигли назвати "білою нафтою" та одним з двигунів "четвертої індустріальної революції", яка у найближчі 20 років може змінити світову економіку.
Як іформує УМ, про це у телеефірі сказав заступник голови Офісу президента Ігор Жовква
Він заявив, що саме літієм Україна хоче зацікавити Ілона Маска, аби отримати інвестиції від одного з найбагатших підприємців планети.
"Можемо багато говорити про те, чому Ілону Маску могла б бути цікава Україна. Я назву тільки одну тему — літій. У нас є поклади літію, у нас є можливості, як цей літій виробляти й постачати", - пояснив він.
Літій використовують, наприклад, для виробництва літій-іонних батарей для смартфонів, ноутбуків, планшетів, цифрових фотоапаратів, відеокамер, електроінструментів, електрокарів і навіть марсоходів Curiosity.
Ще одна галузь, де активно використовують літій - скляна та керамічна промисловість.
Останніми роками попит на літій почав зростати завдяки бурхливому виробництву електрокарів, чиї акумулятори потребують набагато більше цього металу, ніж смартфони.
Серед провідних виробників електрокарів - компанія Tesla Ілона Маска.
За даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA), якщо у 2014 році у світі було 400 тисяч електрокарів, то у докризовий 2019 рік їхня кількість сягнула 7,2 млн.
Хоча 2019 року електрокари складали лише 1% автопарку, вже до 2030 року IEA очікує зростання їхньої кількості до 140-245 млн.
В IEA кажуть, що електрокари допомагають знизити забруднення повітря і викиди парникових газів.
Низка країн оголосила про наміри заборонити використання двигуна внутрішнього згоряння у найближчі 20-30 років.
Ця політика сприяє попиту на електрокари.
Чи зробив Зеленський уже пропозицію Маску? І що той відповів наразі не відомо.