Викривач корупції в «Енергоатомі» Олег Поліщук має бути поновлений на посаді – НАЗК

18:38, 03.03.2021
Викривач корупції в «Енергоатомі» Олег Поліщук має бути поновлений на посаді – НАЗК

Уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП "Енергоатом" Олега Поліщука звільнили незаконно.

Голова НАЗК Олександр Новіков вніс приписи прем’єр-міністру Денису Шмигалю і т.в.о. президента "Енергоатому" Петру Котіну через незаконне звільнення викривача корупції на підприємстві Олега Поліщука.

 

Відтак, Національне агентство із запобігання корупції вимагає провести службове розслідування ситуації і притягти винних у незаконному звільненні Поліщука до відповідальності.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформує НАЗК у середу.

 

Зазначається, що пан Котін підписав накази про притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП "Енергоатом" Олега Поліщука після того, як той поскаржився в НАЗК та Міністерство енергетики на можливу корупцію у діях Котіна.

 

Утім, керівництво НАЗК відреагувало, хоча й не одразу: приписи агенства отримав не лише Котін, але й прем’єр Шмигаль.

 

Згідно з приписом, який отримав т.в.о. президента "Енергоатома" Котін, він має скасувати накази про дисциплінарну відповідальність і звільнення Поліщука і провести власне службове розслідування з покаранням винних.

 

В агентстві наголосили, що звільнення Поліщука мало відбуватися за погодження НАЗК, але керівництво "Енергоатому" не надіслало до агентства відповідний запит.

 

Також державне підприємство мало повідомити НАЗК про притягнення уповноваженого до дисциплінарної відповідальності не пізніше 2 днів із моменту прийняття наказу, однак і цього не було зроблено.

 

Також, зазначають в агенції, звільненню передувало повідомлення пана Поліщука до Національного антикорупційного бюро про ознаки корупції з боку посадовців підприємства. Після цього він набув статусу викривача.

 

Закон забороняє звільняти чи притягувати до дисциплінарної відповідальності викривача за повідомлення про можливі факти корупції. Аби встановити об’єктивну істину в цій справі, НАЗК надіслало до "НАЕК "Енергоатом" запити на надання інформації. Проте керівництво підприємства відмовилося їх виконувати", - повідомляють у НАЗК.

 

У минулому році Поліщук поскаржився у НАЗК та Міністерство енергетики на можливі корупційні дії з боку т. в. о. президента "Енергоатома" Петра Котіна. Втім, Котін ініціював службове розслідування з одночасним відстороненням Поліщука. Згодом Поліщука звільнили.

 

Пізніше стало відомо, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив провести службову перевірку т.в.о. президента "Енергоатома" Петра Котіна через вчинення ним корупційного порушення.