Росія скоротила видобуток нафти до десятирічного мінімуму в 2020 році

17:56, 02.01.2021
Росія скоротила видобуток нафти до десятирічного мінімуму в 2020 році

Видобуток скоротили всі великі учасники нафтового ринку Росії.

Усі великі учасники нафтового ринку Росії скоротили обсяг видобутку сирої нафти і конденсату у 2020 році на 8,6 відсотка в порівнянні з 2019 роком.

 

Загальний обсяг видобутку склав 512,68 мільйона тон.

 

Як інформує Україна молода, дану статистику наводять російські ЗМІ з посиланням на дані структур Міністерства енергетики Росії в суботу.

 

Зауважимо, що цей показник став мінімальним за останні дев’ять років і наблизився до десятирічного мінімуму – в 2010 році він склав 512,3 мільйона тон. Обсяг видобутку газу за минулий рік знизився на 6,2 відсотка.

 

Видобуток минулого року скоротили всі великі учасники нафтового ринку. Середньодобовий показник зафіксовано на рівні 10,27 мільйона барелів з урахуванням поправки на високосний рік.

 

У 2019 році Росія встановила рекорд за обсягами видобутку нафти за весь пострадянський період – 568 мільйонів тон нафти і конденсату, повідомляло агентство Bloomberg.

 

Середньодобовий видобуток тоді склав 11,25 мільйона барелів на добу. Такий показник був досягнутий, незважаючи на угоду з Організацією країн – експортерів нафти про скорочення видобутку.

 

Але на початку 2020 року попит на нафту почав падати в очікуванні наслідків пандемії коронавірусу, а в березні Росія розірвала угоду про скорочення видобутку, обваливши світові ціни на нафту.

 

Російський віцепрем’єр Олександр Новак у грудні 2020 року заявляв, що для відновлення видобутку для Росії оптимальна ціна нафти мала б складати 45-55 доларів за барель. Зараз котирування перебувають у рамках цього коридору. Однак, за прогнозом ОПЕК, середньодобовий видобуток у країні скоротиться і цього року.

 

Як повідомляла «УМ», позиції Росії в анексованому Криму послабшали і на це вплинуло три фактори, один з яких мав місце в самому Криму, другий - в Москві, а третій пов'язаний зі змінами на міжнародному рівні.