Фронтова гривня. Що відбувається з курсом національної валюти
Національний банк України заморозив офіційний курс на рівні 29,25 гривні >>
Завдяки підвищенню мінімальної зарплати зростає і розмір мінімальної пенсії за віком для непрацюючих.
Мінімальна зарплата зросла до 6 тисяч гривень в Україні з 1 січня 2021 року. Відтак, саме завдяки підвищенню «мінімалки» зростає і розмір мінімальної пенсії за віком для непрацюючих з 2,1 тисячі гривень до 2,4 тисячі гривень.
Про це нагадує Україна молода з посиланням на Держбюджет 2021 року в п’ятницю.
Зауважимо, що з 1 січня мінімальна заробітна плата зростає на 1 тисячу гривень – від 5000 до 6000 гривень.
А з 1 грудня 2021 року цей показник складе 6,5 тисяч гривень з відповідним переглядом видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери.
Підвищення пенсії охопить тих, кому більше 65 років і чий стаж сягає 30 років для чоловіків і 25 років – для жінок.
Також з 1 березня запланована індексація пенсій (на 11%), а з квітня – автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам з урахуванням розміру зарплати і набутого стажу.
З липня будуть доплачувати по 400 грн пенсіонерам віком від 75 до 80 років. У разі наявності 20/25 років стажу вони отримуватимуть не менше 2,5 тис грн.
Натомість українці віком понад 80 років отримуватимуть доплату 600 грн, а розмір їх мінімальної пенсії становитиме 2,6 тис грн.
У грудні також на 80 грн зросте мінімальна пенсія – українці отримуватимуть не менше 1,934 тис грн.
Зазначимо, що Кабмін не відмовився від поетапного підвищення пенсій протягом року попри дефіцит фонду (195 млрд грн у 2021 році).
Нагадаємо, 25 грудня президент Зеленський підписав закон про державний бюджет на 2021 рік, який Верховна Рада ухвалила 15 грудня.
Національний банк України заморозив офіційний курс на рівні 29,25 гривні >>
Картина, коли в Україну через західний кордон ввозять величезну кількість уживаних автомобілів — не лише для фронту, здається, залишається у минулому. >>
Під вечір 26 червня для росії завершився пільговий період виплати 100 млн доларів. >>
Світ готується допомагати Україні, використовуючи для відновлення нашої держави, у тому числі, арештовані російські активи. >>
Рінат Ахметов, бізнесмен-мільярдер подав позов до Європейського суду з прав людини проти РФ щодо компенсації за грубі порушення його прав власності під час неспровокованої воєнної агресії Росії проти України. >>
Уряд вимагає від окремих категорій українців повернути отриману допомогу у розмірі 6500 гривен, що передбачена тим громадянам, хто залишився без роботи. >>