Мінфін України залучив $1,35 млрд гранту від США
Грант на загальну суму $1,35 мільярда Україна отримала від США. >>
Україна виступає проти будівництва цього газогону.
США оголосили про розширення санкцій через проєкт "Північний потік-2". У Держдепі вже розповіли, яких компаній торкнуться обмеження.
Санкції торкнуться компаній, які надають послуги або фінансування для установки обладнання на суднах, що беруть участь в проєкті, інформує The Wall Street Journal з посиланням на директиву Держдепу США від 20 жовтня.
"Така діяльність, яка підпадає під санкції, може включати (але не обмежуватися цим) надання послуг або об'єктів для модернізації чи установки обладнання для цих судів, а також – фінансування модернізації або установки обладнання для судів", - мовиться у повідомленні.
У Держдепі заявили, що разом з Мінфіном США готові "використовувати весь спектр санкційних можливостей", щоб зупинити будівництво трубопроводу.
Зауважимо, що торік у грудні Сполучені Штати вперше ввели обмеження проти компаній, що беруть участь в реалізації "Північного потоку-2". Через це реалізацію проєкту пригальмували.
Вашингтон продовжує чинити тиск на європейські компанії, які беруть участь в будівництві газопроводу. Наприклад, американські сенатори зажадали від оператора порту Мукран припинити підтримувати проєкт, пригрозивши фінансовим крахом.
"Газпром" наразі змушений використовувати тільки власний флот і не може найняти іноземні судна через санкції США.
Нагадаємо, США виступають проти запуску газопроводу "Північний Потік-2", який будують з Росії до Німеччини.
Наразі будівництво "Північного потоку-2" зупинене через санкції, які влада США наклала на компанії-підрядники.
Сенат Конгресу США включив нові санкції проти газопроводу Nord Stream 2 до проєкту оборонного бюджету.
На цей час роботи щодо спорудження газогону призупинені через санкції США щодо європейських підрядників, що набули чинності в грудні 2019 року.
У Москві вже заявляли про намір добудувати газопровід до кінця поточного року.
Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.
Україна виступає проти будівництва цього газогону. Противниками російського газопроводу є також США, Польща і країни Балтії.
Грант на загальну суму $1,35 мільярда Україна отримала від США. >>
Після ухвалення Конгресом додаткового фінансування для України, З квітня цього року й до жовтня США зі своїх складів поставили в Україну 83% від обіцяних боєприпасів, 67% обіцяних засобів ППО та 60% вогневих потужностей. >>
Звіт про цивільну та військову готовність країн Європи підготували в Євросоюзі. Громадянам радять зробити запаси їжі та води на випадок війни чи іншої "великої надзвичайної ситуації". >>
Польща розпочала будівництво лінії оборонних укріплень, які назвали «Східний щит», на кордоні з росією. >>
Україна заблокувала участь Росії у складі бюро Водної конвенції під час засідання 10-ї наради сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер. >>
Про новий пакет військової допомоги для України на $400 млн оголосив високопоставлений представник США. >>