Посадовці Укрзалізниці ховали вкрадені гроші в холодильнику

16:30, 21.09.2020
Посадовці Укрзалізниці ховали вкрадені гроші в холодильнику

Чиновники Укрзалізниці сховали частину "виручки" в холодильнику разом з доказами корупційної схеми.

Служба безпеки України 21 вересня затримала посадовців Укрзалізниці. Їх підозрюють в організації корупційної схеми під час контейнерних перевезень. Через фірму-прокладку вони розікрали понад 4 мільйони гривень.

 

Операцію провели спільно зі слідчими Офісу великих платників податків ДФС під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора, інформує пресцентр СБУ.

 

Чиновники штучно створили для однієї із філій Укрзалізниці завідомо невигідні умови для курсування регулярних контейнерних потягів. Це призвело до необхідності залучити приватні компанії для пошуку клієнтів.

 

Згодом такі послуги почала надавати підконтрольна організаторам фірма-прокладка, яка фактично монополізувала цей сегмент ринку.

 

Співробітники СБУ в межах розпочатого кримінальної справи задокументували виведення у тінь через рахунки фіктивних фірм понад 4 мільйони гривень. Гроші були привласнені організаторами та учасниками схеми.

 

Під час обшуків у Києві та Одесі в службових приміщеннях Укрзалізниці та офісі компанії-прокладки правоохоронці виявили оригінали печаток компаній з ознаками фіктивності, чорнову бухгалтерію, фінансово-господарську документацію та матеріали листування фігурантів.

 

Також вилучено понад 1,2 мільйона гривень, на які судом накладено арешт. Чиновники Укрзалізниці сховали частину "виручки" в холодильнику разом з доказами корупційної схеми.

 

 

Як повідомляла УМ, наприкінці серпня СБУ виявила багатомільйонну корупційну схему в Укрзалізниці. В службових приміщеннях компанії й офісах комерційних структур у Києві та Вінниці провели обшуки.

 

Протягом 2019 – 2020 років філія виділила понад 60 мільйонів гривень для закупівлі товарно-матеріальних цінностей для ремонту пасажирських потягів, а переможцями тендерних торгів стали підконтрольні організаторам структури.

 

Заподіяні державі збитки склали майже 12 мільйонів гривень.