Постріл у ногу. Що означають «листи щастя» від Податкової інтернет-продавцям
На початку травня Державна податкова служба України розіслала листи майже трьом тисячам громадян з вимогою надати пояснення щодо деяких транзакцій. >>
Суркісам закидають оборудки з коштами ПриватБанку
Міністр юстиції Денис Малюська розповів про підготовку вкрай важливого судового процесу. У ньому шість британських компаній, яких пов'язують з братами Суркісами, вимагатимуть стягнути з "Приватбанку" й Міністерства фінансів кілька мільярдів гривень в якості забезпечення позову.
Розглядатиме цей "батл року" Печерський райсуд Києва. Це вперше в історії України мовиться про забезпечення позову на мільярди.
Як інформує Ум, про це написав Денис Малюська у фейсбуці.
"Нагадаю суть справи. У позові суд раніше просили зобов'язати "Приват" обслуговувати депозити британських компаній в якості забезпечення позову. У 2017 році суд це й зробив", - розповів міністр юстиції.
Втім тоді ухвала суду не була виконаною, оскільки таких депозитів на той час не існувало, а вони вже були конвертовані в капітал банку. Ймовірно, це відбулося під час приватизації "Привату".
Тож тепер компанії просять у суду, аби той в якості забезпечення позову стягнув суми цих депозитів, а також зобов'язав банк нарахувати з них проценти для позивачів.
"Екзотичність ситуації у тому, що спочатку "забезпечка" була майже ідентичною позовним вимогам, а завтра "забезпечка" може стати навіть радикальнішою за позовні вимоги", – розповів Денис Малюська.
Мовиться про такого роду запобіжний захід. Простими словами, людей, підозрюваних у скоєнні важких злочинів, затримують, аби вони не втекли від правосуддя до винесення вироку.
Натомість коли розглядаються фінансові справи, суд може зобов'язати компанію до забезпечення позову – суми, яка має гарантувати, що в разі виграшу справи позов буде виконано, або ж послуг на цю суму тощо.
Заходи для забезпечення позову бувають різними. Це може бути арешт майна, заборона відповідачеві в судовому процесі вчиняти якісь конкретні дії, заборона на передачу майна тощо.
Як повідомляла УМ, агентство Kroll закидає братам Суркісам оборудки з коштами ПриватБанку
На початку травня Державна податкова служба України розіслала листи майже трьом тисячам громадян з вимогою надати пояснення щодо деяких транзакцій. >>
Рекордні £350 мільйонів ($444,5 мільйона) Велика Британія інвестує цього року, і все ради того, аби вдесятеро наростити кількість переданих Україні дронів — до 100 тисяч. >>
ЄС вирішив тимчасово відновити квоти на імпорт окремих сільськогосподарських товарів з України. >>
Суспільство знову нуртує. З одного боку — прогресуючі злидні цивільних, недостатній рівень виплат захисникам на фронті >>
І це не зрада, а перемога. За три роки вітчизняний ВПК рвонув зі швидкістю ракети: за даними Держстату, за 2024 рік обсяги виторгу від реалізації зброї та боєприпасів становили 59,7 млрд грн (проти 21,7 млрд у 2023 році та 5,5 млрд у 2022 році). >>
В Україні кількість мільйонерів зросла на 6 600 людей за 2024 рік — з 10 700 до понад 17 тисяч. >>