Олігарх Фукс хотів заробити на громаді Києва 80 млн гривень

10:12, 27.07.2020
Олігарх Фукс хотів заробити на громаді Києва 80 млн гривень

Павло Фукс розповів про те, що забудову Рибальського він планував ще 10 років тому.

Північний апеляційний господарський суд ухвалив важливе рішення: він скасував незаконне стягнення з комунального підприємства на користь компанії олігарха Павла Фукса понад 80 мільйонів гривень.

 

Судові тяжби тривали три роки і мало хто вірив, що бюджетні кошти вдасться врятувати.  

 

До березня 2017 року єдиним засновником ТОВ "Інтерстрой груп" був Данило Привалов. Зараз засновниками компанії є віргінський офшор Baneberry Group Limited (62%) і Володимир Кошак (38%). Бенефіціаром Baneberry Group Limited вказано Павла Фукса.

 

В інтерв'ю журналу "Фокус" у 2017 році Павло Фукс розповів про те, що забудову Рибальського він планував ще 10 років тому.

 

"У 2007-му ми разом із партнерами починали великий проект на Рибальському півострові – будівництво ділового центру "Київ-Сіті". Проект оцінювали у $1 млрд. Пам'ятаю, що найвища будівля комплексу мала нараховувати 68 поверхів. Але через кризу у 2008 року великий проект був зупинений. Девелопмент взагалі ризиковий напрямок, який першим заходить у кризу і останнім із неї виходить", – сказав Фукс.

 

Викупивши майновий комплекс колишнього заводу "Ремдизель" і отримавши в оренду землю, олігарх дуже швидко отримав від ДАБI дозвіл на забудову цієї території. Однак перед знесенням убитих будівель Фукс вирішив отримати "компенсацію" за нібито постраждалі через будівництво Подільського мосту будівлі. 


І ось у 2017 році ТОВ "Інтерстрой Груп" звернулося до суду про стягнення "збитків". Компанія заявила, що через будівництво Подільського моста був пошкоджений і приведений в непридатний для експлуатації стан її майнововий комплекс на Рибальському півострові – на вул. Електриків, 28.

 

Замовником будівництва було комунальне підприємство "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва", яке входить до комунальної корпорації "Київавтодор".

 

КП заперечувало свою провину, наголошуючи, що будівництво мосту не велося на ділянках "Інтербуд Груп", а активна фаза будівельних робіт здійснювалася ще до придбання фірмою майнового комплексу у власність, тобто до листопада 2015 року. Відповідно, збитки не могли бути завдані в результаті цього будівництва.


У тому ж 2017 році суди перших двох інстанцій не довго думаючи стягнули з комунальників збиток. Однак трапилася перша "підніжка": Верховний Суд ці рішення скасував і відправив справу на новий розгляд.

 

У червні 2018 року Господарський суд м.Києва знову стягнув з комунального підприємства на користь "Інтерстрой Груп" 80 млн. грн. Однак апеляція з таким рішенням не погодилася.

 

Апеляційний суд визнав правомірним звернення з апеляційною скаргою прокуратури, враховуючи пасивну поведінку Київради, яка не оскаржувала рішення Господарського суду про стягнення коштів.

 

До того ж 18 листопада 2019 р. було розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 КК України за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" і Київської міської державної адміністрації, які в інтересах ТОВ "Інтерстрой Груп" навмисне не сплатили судовий збір для апеляційного оскарження рішення у цій справі.

 

Апеляційний суд проаналізував обставини справи в сукупності і встановив, що руйнування вказаних об'єктів відбувалося в силу різних факторів. А визначити їх пропорційне співвідношення і пропорційність впливу на стан майнового комплексу компанії не представляється можливим.

 

Ще один важливий момент: в період з 2014 по 2017 рік будівельні роботи на об'єкті, біля якого знаходиться майновий комплекс компанії Фукса, взагалі не проводилися, йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

 

Також апеляційний суд додав, що суд попередньої інстанції не встановив, наскільки розумно і справедливо відшкодовувати з місцевого бюджету збитки в сумі понад 80 млн грн за майно, яке "Інтерстрой Груп" придбав в 2015 році в сього за 1,84 млн. грн.

 

Суд зазначив, що вказане майно – це промисловий об'єкт, частина заводу "Ремдизель". Однак компанія Павла Фукса "Інтерстрой Груп" орендувала три ділянки під цим майном для будівництва житлових будинків. Отже, компанія не планувала використовувати набуті приміщення, побудовані в 1930-х-1970-х рр., а швидше за все знесла б їх для будівництва житлового комплексу.

 

Так що фактично компенсація за це майно – це субсидування нового будівництва "Інтерстрой Груп" за рахунок громади столиці. Але не вдалося.

 

Відзначимо, апеляційний суд 8 липня ухвалив стягнути з ТОВ "Інтерстрой Груп" на користь прокуратури Києва 360 тис. грн судових витрат по сплаті державного мита за подання апеляційної скарги та на користь КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" – 552 тис. грн.