Зеленський обіцяє достатньо харчів для українців

19:15, 04.04.2020
Зеленський обіцяє достатньо харчів для українців

Володимир Зеленський під час селекторної наради з урядовцями. (Фото Офісу президента)

Українці не відчують нестачі продуктів харчування, тож поки  що потреби в додаткових обмеженнях їхнього експорту немає.

 

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час селекторної наради щодо боротьби з поширенням коронавірусу в суботу.

 

«Українці забезпечені харчами й жодної нестачі не буде, і поки потреби в додаткових обмеженнях експорту немає», – зазначив Зеленський.

 

Президент заслухав інформацію про стан діяльності та напрямки роботи економічних секторів, особливо важливих для країни під час епідемії коронавірусу.

 

Так, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що за дорученням глави держави уряд активно напрацьовує програми підтримки різних категорій соціально незахищених верств населення на час карантину та представить перші результати вже найближчими днями.

 

«Держава має опікуватися найбіднішими. Це – наш прямий обов’язок. Це безробітні, літні, самотні мами, діти без батьків. Кожного дня, поки ми рахуємо, хтось у країні очікує на допомогу. До того ж ми маємо внести ці зміни в бюджет. Тому я прошу вас не зважати на вихідні та якомога швидше розробити ці програми», – наголосив Зеленський, звертаючись до урядовців.

 

На його прохання уряд також провів переговори з власниками та керівниками заправних станцій щодо необґрунтованого підвищення цін на пальне, й уже найближчими днями ціни знижуватимуться. Також було перевірено підвищення цін на деякі продовольчі товари.

 

Крім того, порушили питання напрацювання покрокового алгоритму переорієнтації та запуску українського виробництва багаторазових захисних костюмів. Для цього обговорили виробничі потужності, можливості закупівлі сировини, сертифікації українських компаній та співпраці з іноземними виробниками в Україні.

 

Раніше президент України заявив, що стосовно торговців, які під час паніки через карантин завищують ціни на товари, буде задіяно  "пакет жорстких заходів".

 

Як повідомляла «УМ», ажіотажний попит на продукти харчування знизився в Україні на даний час.

 

За даними соціологів, заощадження деяких українців закінчаться вже до кінця квітня-травня. Запас міцності у самої держави також вичерпується.