А опалення буде? Як Україна готується до зими з поруйнованою росією енергетикою
До повномасштабного вторгнення Харківщина була в енергетичному сенсі профіцитним регіоном. >>
Також з 1 липня минулого року компанія "ДТЕК" перестала платити за транспортування електроенергії державними мережами при її експорті.
Компанія "ДТЕК Східенерго" Ріната Ахметова перестала оплачувати газ, який відбирає для виробництва тепла і електроенергії на Луганській ТЕС - сумарний борг компанії перед державою становить 1,6 млрд грн.
Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на лист ТОВ "Оператор ГТС України" на Офіс президента і Кабмін.
За даними "Оператора ГТС України" "ДТЕК Східенерго" несанкціоновано і безоплатно відібрав газу за лютий-березень на 241 млн грн. Згодом державний оператор підтвердив факт боргу та оприлюднив оновлені дані щодо його розміру - 318 млн грн.
Зазначається, що "ДТЕК Східенерго" у лютому подала до Госпсуду Луганської області позов проти АТ "Луганськгаз". Суд задовольнив клопотання про забезпечення позову та заборонив "Луганськгазу" обмежувати поставки газу на Луганську теплоелектростанцію.
Водночас за даними НАК "Нафтогаз України", компанія не заплатила державному оператору за поставки газу ще 707 млн грн.
"Також з 1 липня минулого року компанія "ДТЕК" перестала платити за транспортування електроенергії державними мережами при її експорті. За даними "Наших грошей", станом на березень такий борг складає близько 700 млн грн.
Таким чином сумарний борг компанії "ДТЕК" Ахметова перед державою склав вже понад 1,6 млрд грн, з яких 948 млн грн - це борги за газ, який був відібраний та спожитий", - йдеться у повідомленні.
За даними "Наших грошей", в лютому ціна електроенергії на "ринку на добу наперед" в об’єднаній енергосистемі України знизилася на 12,4%, при цьому темпи зменшення ціни в Бурштинському енергоострові були вп’ятеро повільнішими і становили 2,4%.
Енергокомпанія ДТЕК, що належить олігарху Рінату Ахметову, назвала "маніпулятивною і такою, що не відповідає дійсності" інформацію, розповсюджену виданням "Наші Гроші", щодо нібито завищення цін на електроенергію в зоні Бурштинської ТЕС.
До повномасштабного вторгнення Харківщина була в енергетичному сенсі профіцитним регіоном. >>
Україна закликає забезпечити постійну розширену присутність місій на всіх відповідних об'єктах. >>
Президентка ЄК повідомила: "Зараз ми відправляємо мобільні газові турбіни, сонячні панелі. Також ми обговорювали питання, які стосуються захисту електростанцій". >>
Прем’єрка Італії Джорджія Мелоні зустрілася із президентом Володимиром Зеленським на полях форуму «Амброзетті» в італійському Черноббіо в суботу. >>
З цієї суми 35 мільйонів євро підуть на гуманітарні проєкти в Україні, а ще 5 млн євро — на підтримку українських біженців та приймаючих їх громад у Молдові. >>
Компанія запевняє, що на АЕС не відбулося жодних аварій, а інформацію про аварію називає «недостовірною». >>