ТОП-100 найбагатших людей України: статки зростають 12 разів швидше за ВВП України (рейтинг)

18:41, 25.10.2018
ТОП-100 найбагатших людей України: статки зростають 12 разів швидше за ВВП України (рейтинг)

Рінат Ахметов - беззмінний лідер рейтингу найбагатших людей України (фото: nv.ua)

Статки 100 найбагатших людей України за рік показали динаміку до збільшення: сукупний приріст вартості активів склав 43%, що майже в 12 разів більше за ріст ВВП України, наголошує видання Економічна правда.

Рейтинг ТОП-100 найбагатших українців склало видання Новое время.

Сто найбагатших українців сконцентрували у своїх руках 37,5 млрд доларів - це половина всього держборгу країни, відзначає НВ. Вони збільшили швидкість, з якою приростають їхні сумарні статки, - з торішніх 33% до нинішніх 43%.

Рінат Ахметов - беззмінний №1 рейтингу. Завдяки зростаючому попиту на метали його статки зросли відразу на 76%, на 5,3 млрд доларів.

На другому місці - Віктор Пінчук. Оцінка його стану хоча і не повернулася до показників докризового 2013 року, але виросла на 87%.

Топ-3 замикає Вадим Новинський - належить йому Смарт-Холдинг особливо цінний тим, що володіє 25% Метінвесту Ріната Ахметова.

На четвертому місці - Геннадій Боголюбов. Оцінка його стану виросла завдяки гарним показникам неформального феросплавного холдингу Привату.

Боголюбов з Коломойським, який посів п'яте місце, контролюють основні активи в цьому секторі економіки країни.Коломойський, Боголюбов і Олексій Мартинов в кінці 2016 роки втратили свій найбільш публічний актив - націоналізований Приватбанк. Але завдяки своєму великому феросплавному бізнесу зуміли відновити свої позиції.

На шостому місці - Петро Порошенко. У цьому році його капітал зріс на 10% і склав 1,1 млрд доларів.

На сьомому місці Костянтин Жеваго, акціонер холдингу Ferrexpo. Його стан - пряма похідна ціни на залізну руду. НВ повідомляє, що за рік воно скоротилося на чверть, але бізнесмен не покинув клуб доларових мільярдерів.

Восьме місце посів Юрій Косюк. Жителі Євросоюзу звикають до української курятини, а мажоритарний акціонер її виробника, компанії МХП, зміцнює свій фінансовий стан, зазначає НВ.

Дев'яте місце посів один із найменш публічних бізнесменів України, "людина-тінь" e тріо з Коломойським і Боголюбовим - Олексій Мартинов. Метали і нафтопродукти зростають в ціні на світовому ринку і забезпечують зростання його добробуту, зазначає НВ.

Топ-10 замикають Галина і Олександр Гереги. Практично будь-яка людина, що живе в Україні, хоч раз в житті побувала у статусі їхнього клієнта, зазначає НВ. Мережа будівельних гіпермаркетів Епіцентр-К і Нова лінія - найбільша у країні, її магазини дібралися вже до райцентрів. Успіх мережі і аграрного бізнесу подружжя дозволив їм задуматися про придбання футбольного клубу Карпати.

До рейтингу увійшли 7 нових фігурантів: Володимир Галантерник, родина Грабовичів та брати Супруненки, забудовники Максим Микитась та Володимир Зубов, а також В’ячеслав Клімов та Володимир Поперешнюк.Нагадаємо, Петро Порошенко розповів про свій бізнес у Росії.