ВМС України знищили окуповану газову вишку у Чорному морі
Військово-морські сили ЗСУ завдали влучних ударів по бурових газовидобувних платформах, що розташовані біля узбережжя окупованого Криму в Чорному морі. >>
Судна, які прямують у порти України, усе частіше перевіряє ФСБ. (Фото Держприкордослужби України)
ФСБ РФ почала зупиняти та оглядати невійськові судна, які прямують через Керченську затоку в порти України в Азовському морі.
Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби України у четвер.
"Прикордонниками Донецького прикордонного загону зафіксовано вже декілька випадків зупинки РФ невійськових суден для їх огляду. Судна, починаючи з 30 квітня, окупанти зупиняють щодня для огляду та ідентифікації суднокоманди", - йдеться у повідомленні.
30 квітня прикордонний вартовий корабель ФСБ РФ зупинив теплоход (в суднокоманді - громадяни Туреччини, Грузії, Єгипту, Нігерії), що слідував за маршрутом Греція (Чіос) - Україна (Маріуполь).
"Окупантами був здійснений огляд судна та проведено ідентифікацію членів суднокоманди. Зауважень з боку окупантів не послідувало", - зазначають у Держприкордонслужбі.
У той же день так само зупинили теплохід, який прямував за маршрутом Ізраїль (Ашдод) - Україна (Маріуполь), а його суднокоманда складалася з українців. Наступного дня представники РФ зупинили теплохід під прапором Болгарії (серед екіпажу – громадяни Болгарії), який прямував за маршрутом Італія (Ногаро) - Україна (Маріуполь).
Крім того, за інформацією відомства, деякі судна перевіряють по кілька разів.
"Так, під час оформлення теплоходу під прапором Мальти (серед екіпажу: 16 громадян України та 2 громадянина Туреччини), прямуючого за маршрутом Італія (Монфальконе) - Україна (Маріуполь), судно під час проходження Керченської протоки було зупинено таким же чином, а вже під час слідування судна рекомендованим курсом в Азовському морі по траверзу Бердянскої Коси його знову було зупинено окупантами для повторного огляду і ідентифікації членів суднокоманди", - розповідають у ДПСУ.
До цього представники РФ зупинили судно під прапором Панами (судокоманда в складі громадян Туреччини і Грузії), яке прямувало за маршрутом Італія (Маргера) - Україна (Маріуполь).
"Зазначимо, що ніяких зауважень при цьому не слідує, однак росіяни почали жорстку політику затримання та огляду суден, які прямують в бік України", - підсумували у Держприкордонслужбі.
Військово-морські сили ЗСУ завдали влучних ударів по бурових газовидобувних платформах, що розташовані біля узбережжя окупованого Криму в Чорному морі. >>
Агент партизанського руху «Атеш» зафіксував висадку біля мису Херсонес ворожого гелікоптера з військовими інспекторами. >>
Керченський міст є елементом ворожої логістики, тому для звільнення окупованого Криму потрібно його знищити. >>
Контрадмірал Тімоті Генрі каже, що країни НАТО вивчають досвід України в Чорному морі, щоб адаптуватися до змін сучасного бою. >>
Сили оборони України потопили або серйозно пошкодили більше десятка великих військових кораблів чф рф в окупованому Криму протягом 27 місяців. >>
Україна встановлює свої умови ведення бойових дій у Чорному морі станом на сьогодні. >>