У керівництва Київського вагоноремонтного заводу провели обшуки через те, що підприємство у 2015-2017 роках проводило непрозорі тендери, у результаті яких закуповували обладнання в Росії на 40-80% вище реальної ціни, чим спричинили збитки для України у понад 113 мільйонів гривень.
"Провівши десятки процесуальних заходів та проаналізувавши великий обсяг інформації, правоохоронці з'ясували, що у продовж останніх трьох років група компаній безпідставно отримувала перемогу на конкурсних торгах", - ідеться в повідомленні про результати обшуку.
З переможцями укладались договори на поставку запасних частин до рухомого складу залізниці, який ремонтують на заводі.
Вартість даної продукції була завищена на 40-80 відсотків.
При цьому обладнання постачали з Російської Федерації.
Щоб легалізувати кошти підприємства проводили безтоварні операції з фіктивними фірмами.
"За результатами експертного дослідження встановлено, що упродовж 2015-2017 років за вищевказаною схемою посадовці ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» та комерційних структур привласнили понад 113 мільйонів гривень держаних коштів".
У результаті обшуків у будинках посадовців КВРЗ та на самому підприємстві правоохоронці знайшли, окрім документів, багато "цікавих" речей: зброю, гранату, георгіївську стрічку, дорогі годинники, російські паспорти та печатки фіктивних фірм.
Правоохоронці вилучили понад 1,5 мільйона гривень, печатки суб'єктів господарювання, зброю та фінансово-господарську документацію.
Кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Національна академія наук використовувала земельні ділянки не для розвитку науки, а передавала під забудову для отримання незначної кількості житла та нежитлових приміщень за інвестиційними угодами. >>
На третій рік повномасштабної заруби, коли незрозуміло, де, коли та якими ресурсами Україна зупинить ворога, знову виникає запитання: чи всі українські багатії прийняли долю своєї держави як свою? >>
Про підозру у службовій недбалості, яка призвела до підтоплень між "Деміївською" та "Либідською" станціями повідомлено колишньому керівнику КП "Київський метрополітен" Віктору Брагінському. >>
Звіт про цивільну та військову готовність країн Європи підготували в Євросоюзі. Громадянам радять зробити запаси їжі та води на випадок війни чи іншої "великої надзвичайної ситуації". >>