Україна і Португалія домовились про спільне виробництво морських дронів
Премʼєр Португалії Монтенегру і президент Зеленський у Києві говорили про спільне виробництво дронів, перемовини з РФ та вибори за кордоном. >>
Виробники російського шоколаду не зможуть демпінгувати на українському ринку.
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про застосування антидемпінгового мита проти шоколаду та інших готових харчових продуктів з вмістом какао походженням з Російської Федерації.
Відповідне рішення оприлюднене в "Урядовому кур’єрі" в суботу.
Ставка антидемпінгового мита становитиме 31,33%. Рішення комісії набуде чинності через 30 днів після опублікування цього повідомлення.
Комісія зробила позитивний висновок щодо наявності в період розслідування (2015 рік) демпінгового імпорту в Україну деяких видів шоколаду та інших готових харчових продуктів з вмістом какао походженням з Росії та обґрунтованості методу, на підставі якого було визначено демпінгову маржу.
Комісія також виявила істотну шкоду, заподіяну національному товаровиробнику, що підтверджується погіршенням соціально-економічних показників національного товаровиробника протягом періоду дослідження (2013-2015 роки).
Як встановила комісія, у ці роки демпінговий імпорт в Україну деяких видів російського шоколаду здійснювався за цінами, які були нижчими за ціни національного товаровиробника.
Через це, зокрема, скоротилися обсяги виробництва (на 7,63%), зменшилися обсяги продажу на внутрішньому ринку України (на 20,85%), відбулося значне погіршення фінансових результатів від продажу товару на внутрішньому ринку України (на 63,36%), зменшилася рентабельність реалізації продукції на внутрішньому ринку (на 26,42%), скоротилося використання виробничих потужностей (на 6,07 %), зросли залишки на складах (на 23,77%), відбулося скорочення кількості працюючих, задіяних у виробництві товару (на 11,06%), тощо.
Згідно з українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, мито буде застосовуватися до таких товарів: шоколад та інші готові харчові продукти з вмістом какао, в брикетах, пластинках або плитках, з начинкою, масою нетто до 2 кг; шоколад і шоколадні вироби з вмістом какао, шоколадні цукерки, з начинкою або без начинки, які містять алкоголь; шоколад і шоколадні вироби з вмістом какао, шоколадні цукерки, з начинкою або без начинки, що не містять алкоголь; кондитерські вироби з цукру та їх замінники, виготовлені з цукрозамінників, з вмістом какао.
Премʼєр Португалії Монтенегру і президент Зеленський у Києві говорили про спільне виробництво дронів, перемовини з РФ та вибори за кордоном. >>
Рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро затвердив Саміт Європейського союзу. >>
вропейський парламент у середу, 17 грудня, схвалив план Європейського Союзу щодо поступової відмови від імпорту російського газу до кінця 2027 року. >>
На 32-му засідання Контактної групи з питань оборони України (або формат «Рамштайн») Німеччина та Британія повідомили про нову військову допомогу для України. >>
Процес підписання Конвенції про створення Міжнародної комісії з розгляду заяв щодо шкоди, завданої агресією Росії проти України, почався 16 грудня в Раді Європи. >>
Служба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську «бавовну» у порту Новоросійська. >>