Лисиці завітали в Київ: чи варто брати під опіку диких тварин на вулицях мегаполісу?
Диких лисенят помітили в одному з мікрорайонів Троєщини. >>
Співочі птахи вбиваються пестицидами, які містяться в засобах проти бліх
У кожному гнізді співочих птахів, які дослідили вчені, виявили шкідливі хімікати, які містяться у засобах проти бліх у домашніх тварин. Через високий рівень цих пестицидів гинуть пташенята співочих птахів.
У гнізда пернатих хімікати потрапляють разом із шерстю котів і собак – нею птахи вистилають своє житло.
Як інформує УМ, про це йдеться у дослідженні вчених з Університету Сассекса, повідомляє The Guardian.
Ветеринари часто рекомендують регулярно обробляти котів і собак інсектицидами для профілактики від бліх і кліщів. Процедуру проводять, навіть якщо улюбленці не мають шкідників. Але тепер вчені рекомендують застосовувати такі обробки лише у випадках, коли в них є потреба.
"Ми провели наше дослідження, коли це було безпечно – наприкінці сезону розмноження, тому проблема насправді могла бути значно більшою. Це ставить питання про вплив ветеринарних препаратів на навколишнє середовище та вимагає комплексної оцінки екологічних ризиків таких процедур", – зазначив Каннель Тассін де Монтайгу, провідний автор дослідження.
Вчені дослідили 103 гнізда блакитних і великих синиць, вистелених хутром домашніх тварин. У всіх них виявили фіпроніл – інсектицид, заборонений у Великобританії та ЄС для сільськогосподарського використання. Також у 89% гнізд виявили імідаклоприд – ще один інсектицид, заборонений в ЄС для захисту рослин. Однак обидва інсектициди все ще широко використовують для лікування домашніх тварин.
Вчені виявили більшу кількість невилуплених яєць або мертвих пташенят у гніздах, де була більша кількість інсектицидів.
Раніше науковці з’ясували, що пестициди, які люди використовують у своїх будинках і садах, а також для обприскування газонів та агропродукції, сприяють різкому зниженню кількості сперматозоїдів у чоловіків по всьому світі.
Як повідомляла УМ, за півстоліття популяції диких тварин світу скоротилися на 73%.
Диких лисенят помітили в одному з мікрорайонів Троєщини. >>
Новий викопний вид комахи віком близько 40 мільйонів років описали українські науковці та назвали його Nebesna sotnia – на честь українців, загиблих під час Революції Гідності. >>
Легендарна письменниця Агата Крісті, автор понад двох мільярдів проданих книг, включно з 66 детективами та 14 збірок оповідань, «повернеться до життя» через 50 років після своєї смерті, пише Independent. >>
Попри всі негаразди, життя продовжує перемагати. Лелеки, ніби уособлення надії, щораз нагадують: варто боротися за кожен новий день. >>
На Вінниччині працівники ДП «Ліси України» опікуються однією з найбільших популяцій червонокнижних зубрів. >>
Українські полярники помітили поблизу антарктичної станції «Академік Вернадський» унікальну родину пінгвінів. >>