Не рятуй без потреби: як співіснувати з лебедями, не шкодячи їм
Щороку в багатьох містах України з настанням холодів небайдужі громадяни починають бити на сполох: «Рятуйте, лебеді замерзають!». >>
Восьмирічний Ванг ще цуценям захворів на собачу чуму, через яку в нього так і не виросли зуби. (Фото: Justin Sullivan)
Статус найпотворнішої собаки у світі здобув Восьмирічний пекінес на прізвисько Вайлд Танг. Раніше він допоміг евакуювати сімох українських собак з-під російських обстрілів.
У щорічному конкурсі The World’s Ugliest Dog Contest (з англійської – найпотворніший собака у світі) Вайлд переміг із п’ятої спроби. Конкурс провели 22 червня в Каліфорнії.
Як інформує УМ, про це повідомила The New York Times.
"Його перемога є свідченням беззаперечної чарівності та наполегливості", – зазначили організатори змагань.
У віці цуценяти Вайлд заразився собачою чумою – інфекційним захворюванням, яке вражає дихальну, шлунково-кишкову та нервову системи тварин.
Собака ледве вижив, але хвороба лишила по собі наслідки: зуби Вайлда так і не виросли, через те його язик завжди назовні, також пес має проблеми із правою задньою лапою.
І все ж Вайлда Тханга описують як "здорового та щасливого хлопчину, який любить людей, інших собак, а особливо – свої іграшки".
Також собака займається пропагандою вакцинації домашніх тварин і вже допоміг зібрати гроші, аби врятувати своїх побратимів-пекінесів із-під російських обстрілів в Україні.
"Станом на сьогодні сім пекінесів благополучно виїхали з України і тепер щасливо живуть у своїх прийомних домівках у Канаді та США", – зазначають на сайті конкурсу.
Приз глядацьких симпатій та друге місце отримав 14-річний мопс Роум, який цього року дебютував на конкурсі. Хвостатий страждає від синдрому втрачених (FOMO) можливостей – нав’язливого страху пропустити цікаву подію, яка змушує Роума майже не заплющувати очі.
Пес також причетний до благодійності – він збирає кошти на придбання крісел колісних для собак із різними вадами.
Третє місце посіла Дейзі Мей – 14-річна собака, яку більше десяти років тому врятували від життя на вулиці.
"Втрату за ці роки волосся, зубів і зору вона компенсувала здобуттям друзів, упевненості в собі та мужності", – розповідають про Дейзі.
Хвостата, за словами організаторів, крім полювання за білками і сонячним промінням, обожнює ластитися до людей і дратувати свою старшу сестру.
Переможець конкурсу отримає можливість узяти участь у вечірньому розважальному шоу на одному з американських телеканалів. Крім того, він стане обличчям лімітованої серії пива спонсора конкурсу та грошовий приз – 5000 доларів.
Організатори конкурсу, який проводять майже 50 років, зауважують, що його метою є відзначити недосконалості домашніх улюбленців, які роблять їх особливими та унікальними.
"І хоча конкурс веселий і розважальний, він свідчить про важливість обожнювання всіх тварин і переваги усиновлення. Багато собак, які беруть участь у конкурсі, були врятовані з притулків і розвідників та знайшли люблячі домівки.
Щорічний конкурс – це не висміювання "потворних" собак, а демонстрація світу того, що ці собаки справді прекрасні!" – зазначають на сайті змагання.
Нагадаємо, у штаті Міссісіпі, що в США, рибалки випадково натрапили на десятки собак посеред озера. Чоловіки допомогли дістатися берега 38 знесиленим тваринам, які, як виявилося, ганялися за оленем.
Як повідомляла УМ, собаки та люди схожі в читанні мови тіла.
Щороку в багатьох містах України з настанням холодів небайдужі громадяни починають бити на сполох: «Рятуйте, лебеді замерзають!». >>
Рекордним попитом користуються найзавантаженіші космодроми США — там утворюються затори. Минулий 2024 рік став рекордним для американських космічних польотів: 145 запусків досягли орбіти, а це у п’ять разів більше, ніж у 2017 році. >>
Гроші на потреби української армії в США збирають двоє ексвійськових: за весь час повномасштабного вторгнення вони передали на потреби ЗСУ понад 500 тисяч доларів. >>
Морський крокодил Берт, якому було більш як 90 років, помер в Австралії— він зіграв у культовому фільмі «Крокодил Данді». >>
Дослідники виявили 27 нових видів ссавців, риб, земноводних та метеликівУ джунглях Перу. Пошуки відбувалися у віддаленому густонаселеному регіоні, де науковці не очікували знайти значного біорізноманіття. >>
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>