Полюють колекціонери: випущено сувенірну євробанкноту із Софійським собором

14:03, 09.06.2024
Полюють колекціонери: випущено сувенірну євробанкноту із Софійським собором

Купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот. (Фото: Борис Корпусенко)

Національний заповідник «Софія Київська» (після шаленого успіху, який супроводжував вихід колекційної купюри «нуль євро» із зображенням пам’ятки архітектури ХІ століття — Золотих воріт), 10 червня 2024 року розпочинає реалізацію нової сувенірної банкноти із зображенням Софійського собору ХІ століття у Києві.

 

Як інформує УМ, про це повідомив у Фейсбуці Національний заповідник «Софія Київська».

 

«Випуском цієї колекційної банкноти ми підтримуємо європейський проєкт, основна філософія якого полягає у підтримці туризму, популяризації найвідоміших культурних та історичних пам’яток, а також сприянні збереженню та матеріальному забезпеченню європейської культурної спадщини», — повідомляють у заповіднику.

 

Софія Київська, зведена за часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, — пам’ятка знакова. Собор був символом могутності й суверенітету Русі, як головний храм держави відігравав роль її духовного, політичного та культурного центру. У 1990 році Софійський собор ХІ століття у Києві разом з комплексом монастирських споруд ХVIIІ ст. на його території внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що підтверджує визначну універсальну цінність культурного об’єкту, який підлягає збереженню на благо всього людства.

 

Купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот (містить водяний знак, мікродрук, контрпринт, голограму, елементи захисту від ультрафіолету, має сенсорну зону для людей з вадами зору та інші елементи паперових євро).

 

Старт продажів заплановано з 10 червня 2024 року. Колекційні банкноти номіналом 0 євро можна придбати в сувенірній крамничці на вході під Дзвіницею Національного заповідника «Софія Київська» (м. Київ, вул. Володимирська, 24) або замовити онлайн на офіційному сайті Софії Київської у розділі «Музейна крамничка». Вартість: 300 грн.

 

Нагадаємо, у заповіднику триває реставрація Хреста центрального куполу Софійського собору. Усі роботи з відновлення пам’ятки відбуваються коштом меценатів.

 

Як повідомляла УМ, Нацбанк презентував банкноту «Пам’ятаємо! Не пробачимо!» номіналом 20 грн.