Зменшується до крижаного поля: Венесуела втрачає свій останній льодовик

19:02, 08.05.2024
Зменшується до крижаного поля: Венесуела втрачає свій останній льодовик

Пташиний вид на льодовик Гумбольдта в Меріді, Венесуела. Вчені кажуть, що Венесуела стане першою країною Південної Америки, яка втратить усі свої льодовики. (Фото: Associated Press)

Свій останній льодовик втратила Венесуела— він розтанув настільки, що вчені перекласифікували його на льодовикове поле.

 

Як інформує УМ, про це повідомило видання The Guardian.

 

Вважається, що Венесуела стала першою країною, яка втратила всі свої льодовики в сучасній історії.

 

Країна була домівкою для шести льодовиків у гірському масиві Сьєрра-Невада-де-Мерида, що лежить на висоті близько 5 000 м над рівнем моря. Пʼять льодовиків зникли до 2011 року, залишився лише льодовик Гумбольдта, відомий як Ла-Корона.

 

Прогнозувалося, що льодовик Гумбольдта проіснує щонайменше ще 10 років, але вчені не мали змоги спостерігати за ним протягом кількох років через політичні потрясіння у країні.

 

Тепер оцінки показали, що льодовик розтанув набагато швидше, ніж очікувалося, і зменшився до площі менш ніж 2 гектари. Через це його класифікацію знизили з льодовика до льодовикового поля.

 

«Інші країни втратили свої льодовики кілька десятиліть тому, після закінчення малого льодовикового періоду, але Венесуела, мабуть, перша, хто втратив їх у наш час», — сказав Максиміліано Еррера, кліматолог та історик погоди, який веде хроніку екстремальних температурних рекордів в інтернеті.

 

За словами Еррери, Індонезія, Мексика та Словенія є наступними в черзі на втрату льодовиків. Причому індонезійський острів Папуа і Мексика зазнали рекордного потепління в останні місяці, що, як очікується, прискорить танення льодовиків.

 

«Втрата Ла-Корони означає втрату набагато більшого, ніж сам лід, вона також означає втрату багатьох екосистемних послуг, які надають льодовики, — від унікальних мікробних середовищ до середовищ, що мають значну культурну цінність», — сказала Керолайн Класон, гляціолог  і доцент Даремського університету.

 

Останнім часом світ переживає кліматичне явище Ель-Ніньо, яке призводить до підвищення температури й, на думку експертів, може прискорити зникнення тропічних льодовиків.

 

Як повідомляла УМ, танення льодовиків Антарктиди зупинять «підводною шторкою».