«Третя Штурмова»: Укрпошта випустила лімітований набір марок, фото
Про запуск лімітованого випуску “Третя Штурмова” за проєктом “Власна марка” оголосила Укрпошта. >>
Пентагон закупить для України близько 500 терміналів Starlink, до яких Ілон Маск не матиме доступу. (Фото: Mike Blake/ Reuters)
Угоду з компанією SpaceX про закупівлю для України Starlink, які засновник компанії Ілон Маск не зможе відключати за власним бажанням, схвалено Пентагоном.
Як інформує УМ, про це повідомилавсесвітньо відоме видання The New York Times.
Міністр оборони Ллойд Остін схвалив угоду Пентагону зі SpaceX про придбання від 400 до 500 нових терміналів і послуг Starlink.
За інформацією обізнаних джерел, ця угода дає Пентагону контроль над налаштуванням того, де інтернет-сигнал Starlink працює в Україні і не дозволяє Ілону Маску на нього впливати, щоб ці нові пристрої могли виконувати «ключові можливості та певні місії».
На відміну від традиційних оборонних підрядників, продажі зброї яких іноземним країнам зазвичай здійснюються через федеральний уряд, Starlink є комерційним продуктом.
Це дозволяє Маску діяти іноді всупереч інтересам США, наприклад, коли SpaceX заявила, що не може продовжувати фінансувати Starlink в Україні, сказав колишній чиновник Міністерства оборони Грегорі К. Аллен.
Як повідомляла УМ, Маск дав задню: SpaceX обмежила використання Україною інтернету Starlink для дронів.
Про запуск лімітованого випуску “Третя Штурмова” за проєктом “Власна марка” оголосила Укрпошта. >>
Двоє українців перепливають Атлантичний океан, аби зібрати кошти на лікування та реабілітацію поранених військових: ветеран Іван Гаврилко та капітан і волонтер Дмитро Резвой на сьогодні пройшли на човні вже половину шляху. >>
Лео Мол (англ. Leo Mol; справжнє ім'я Леоні́д Григо́рович Молодожа́нин) - автор пам’ятників Тарасові Шевченку у Вінніпезі, Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі, Оттаві і Івано-Франківську. >>
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
Рекордним попитом користуються найзавантаженіші космодроми США — там утворюються затори. Минулий 2024 рік став рекордним для американських космічних польотів: 145 запусків досягли орбіти, а це у п’ять разів більше, ніж у 2017 році. >>
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>