Найбільший у світі айсберг A23a вирвався на волю
Айсберг під назвою A23a, який є найбільшим та найстарішим у світі, знову почав рухатися. Він майже рік пробув у пастці виру. >>
Українці насолоджувалися північним або полярним сяйвом. (Фото з відкритих джерел)
Українці мали можливість спостерігати за дивовижним світлом у небі, яке нагадує північне сяйво, в ніч на понеділок, 24 квітня.
Незвичайне явище у нічному небі помітили жителі багатьох регіонів України.
Як інформує Україна молода, це засвідчують численні дописи українців з дивовижними світлинами.
Хоча кольорова палітра мала різні відтінки, особливо насичені багаті тони були яскраво-рожевої гами.
Так, північне сяйво зафіксували в Київській області. Зокрема, у небі Чорнобиля. Незвичне явище також бачили у Хмельницькому, у Львівській області, на Чернігівщині, рівненщині, Черкащині та на Івано-Франківщині.
Науковці припускають, що це сяйво у небі може бути наслідком сильного геомагнітного шторму, як інформує компанія Space Weather Live він відбувся саме 23 квітня.
Де-не-де аврори мають характерні смарагдові відтінки, проте на більшості кадрах домінують саме рожеві та червонуваті кольори, що дуже незвичайно для подібних оптичних явищ у верхніх шарах атмосфери, що виникають під впливом потоків заряджених частинок, що спрямовують магнітне поле планети до полюсів.
Водночас завідувач лабораторії методологічного забезпечення освіти і науки астрономічної Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко вважає, що у даному випадку може йтися про полярне сяйво.
«Бувають такі випадки, що північне сяйво досягає наших широт і пов’язане воно з геомагнітною бурею», – розповів Іван Крячко у коментарі «УП. Життя».
За словами вченого, коли корональні маси Сонця досягають зарядженої атмосфери навколо Землі, вони проникають в атмосферу і взаємодіють з азотом та іншими молекулами, що входять до складу повітря.
«Різні гази світяться по-різному, один – зеленим, інший – червоним, третій – малиновим. І виходить така яскрава барва кольорів», – говорить науковець.
Астроном, співробітник Харківського планетарію Володимир Кажанов також переконаний, що вчора українці разом з мешканцями багатьох країн Північної півкулі Землі спостерігали саме полярне сяйво.
Айсберг під назвою A23a, який є найбільшим та найстарішим у світі, знову почав рухатися. Він майже рік пробув у пастці виру. >>
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>
Новий знімок спіральної галактики IC 3225 .зробив легендарний телескоп «Хаббл». >>
Нове зображення галактики NGC 4569, або ж Messier 90, розташованої в сузір’ї Діви за 55 мільйонів світлових років від Землі, зробив знаменитий космічний телескоп «Хаббл». Вона одна з небагатьох, які наближаються до нас. >>
У ранньому підлітковому віці Схвалення від оточення найбільше впливає на відчуття благополуччя у дорослому віці, порівняно із іншими аспектами соціальної комунікації. >>
Пʼятий випробувальний політ космічного корабля Starship із Техасу провела компанія SpaceX. Цього разу SpaceX вдалося спіймати перший ступень ракети-носія SpaceX Super Heavy з допомогою стартової башти. >>