Японський волонтер Фумінорі Цучіко відкрив безкоштовне кафе у Харкові

18:45, 21.04.2023
Японський волонтер Фумінорі Цучіко відкрив безкоштовне кафе у Харкові

Японець у кав´ярні годує безкоштовно людей гарячими обідами та випічкою

Безоплатне кафе з гарячими обідами та пиріжками відкрив у Харкові 75-річний японський волонтер Фумінорі Цучіко. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Укрінформ.

 

«Принаймні раз на день я можу забезпечити людей їжею», - сказав волонтер.

 

Кафе під назвою FuMi Caffe розташоване на Салтівці, неподалік станції метро «Героїв праці», де кілька місяців люди змушені були переховуватися від обстрілів. Фумінорі орендував приміщення на ринку, знайшов кухарів. Безкоштовне кафе підтримують фінансово благодійники, небайдужі співвітчизники японця.

 

У меню – супи, борщ, каші, макарони, м’ясо, а ще випічка, пиріжки, булочки, пампушки з часником, чай.

 

Приходять у FuMi Caffe знайомі Фумінорі, працівники сусідніх торгових павільйонів і їхні покупці, містяни, що чекають на транспорт і геть випадкові перехожі. Найбільше японець радіє маленьким відвідувачам, для яких є іграшки та цукерки.

 

 

«Хочу, щоб люди посміхалися», - каже він.

 

Фумінорі має намір залишатися в Україні та допомагати людям до перемоги.

 

 

Як відомо, Фумінорі Цучіко приїхав в Україну вперше в січні 2022 року як турист. Іноземець відвідував місця, пов’язані з Другою світовою війною, їздив у Польщу, аби побачити нацистські концтабори. До Києва приїхав, щоб побачити Бабин Яр. 

 

24 лютого 2022 року Фумінорі був у Варшаві, і на вокзалі він побачив тисячі біженців з України. Вражений японець вирішив теж підтримати українців. Він повернувся до Києва, а у травні поїхав до Харкова, де побачив, що люди досі переховуються від обстрілів у підземці метро. Певний час жив на станції метро, витрачаючи на продукти та потрібні речі для харків’ян власну пенсію. Згодом організував збір у соціальних мережах.