У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Людство дійшло до межі - переступивши яку повернення назад у питаннях екології буде вже неможливим. (Фото: ALEXIS ROSENFELD)
Історичної угоди про захист Світового океану (High Seas Treaty) досягли країни-члени ООН після 10 років переговорів.
Як інформує УМ, про це 5 березня повідомляє всесвітньо відома служба BBC.
Угода передбачає, що 30% морів будуть переведені у зону захисту до 2030 року задля відновлення морської природи.
Угоду було досягнуто в суботу ввечері після 38 годин переговорів у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.
Зазначається, що самі ж переговори з цього питання тривали десяток років через розбіжності щодо фінансування та прав на риболовлю.
Остання міжнародна угода про захист океану була підписана понад 40 років тому, в 1982 році. Це Конвенція ООН з морського права.
Ця угода ввела поняття міжнародні води, де всі країни мають право ловити рибу, судноплавити та проводити дослідження — але лише 1,2% цих вод охороняються.
Морське життя за межами цих заповідних територій опинилося під загрозою через зміну клімату, надмірний вилов риби та судноплавство.
Нагадаємо, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що цілі країни можуть зникнути внаслідок підвищення рівня моря.
Як повідомляла УМ, Цілі країни можуть зникнути внаслідок підвищення рівня моря – заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Глобальне дослідження провів Всесвітній фонд природи (WWF) і виявив, що популяції диких тварин скоротилися в середньому на 73% за останні 50 років. Там це назвали «катастрофічною» втратою видів. >>
Рослинний покрив на Антарктичному півострові за останні кілька десятиліть збільшився в понад 10 разів. Це повʼязано з кліматичними змінами на Землі. >>
На Одещині, на узбережжя Національного природного парку "Тузлівські лимани", винесло дитинча дельфіна білобокого. Також поруч із нацпарком, у Грибівці, знайшли мертвого дельфіна афаліну. >>
Натрапив на унікальну ділянку сон-трави біля села Малий В’язівок пенсіонер-переселенець із Бахмута Ігор Пишний. >>
Ще взимку 2024 року українську мережу сколихнула звістка про появу яскравих папуг у Чернівцях. >>