Українка Крістіана Трапані зібрала $850 тис для України від продажу патріотичних свічок у США

11:35, 11.02.2023
Українка Крістіана Трапані зібрала $850 тис для України від продажу патріотичних свічок у США

Українці з Америки виробляють та продають свічки, щоб допомогти коштами Україні (Фото з відкритих джерел)

Свічковий магазин Door County Candle Company у Вісконсині (США), власниками якого є родина української  діаспори, запустив виробництво свічок у синьо-жовтих кольорах. Патріотичну свічку так і назвали – "Україна". Родина уже зібрала 851 тисячу доларів для допомоги Україні з продажу свічок. 

 

Усі виручені кошти пожертвували організації Razom for Ukraine, 

 

Як інформує Україна молода, про це пише «Голос Америки»

 

Українка і власниця бізнесу у США Крістіана Трапані розповіла історію свічкового бізнесу і сімейного волонтерства.

 

«Я – на 100% українка. Я росла, розмовляючи українською мовою, як рідною»,– розповідає Крістіана Трапані.

 

 

Бабуся Крістіани, Люба Деркач, емігрувала з України в часи Другої світової війни. Тепер вся родина підтримує українців у війні, яку розв’язала Росія.

 

 

Дівчина купила компанію Door County Candle у червні 2021 року – ще до великої війни. 

 

«У січні 2022 року ми виготовили свічки для української католицької школи в Чикаго, щоб зібрати кошти. Свічка – синьо-жовта і називається "Україна".

 

 

Коли Росія вторглася в Україну, до нас зателефонувала моя українська родина. Ми всі були на телефоні, плакали разом з ними. Моя бабуся пережила Другу світову війну, і ми всі були спустошені»,– розповіла Крістіана. 

 

Власниця бізнесу оголосила, що буде жертвувати 100% прибутку від продажу свічок фонду Razom for Ukraine.

 

Спочатку благодійній організації планували передати 5 тисяч доларів, але попит на "патріотичну свічку" зростав. 

 

«Ми одразу ж почали продавати сотні таких свічок!»– розповідає Крістіана.

 

Виготовлення однієї синьо-жовтої свічки займає кілька днів. У процесі виробництва беруть участь десятки людей: працівники, волонтери та сім’я власниці. Зокрема, мама і тато Крістіани щодня роблять свічки, а 83-річна бабуся Люба – допомагає чистити вироби і клеїти на них етикетки. 

 

«Це благословення, що у нашій громаді так багато волонтерів, які захотіли допомогти нам зробити ці свічки для України. Нам також пощастило, що нам допомагали наші сім'ї.

Завдяки неймовірній підтримці і всім людям, які хочуть допомогти Україні, ми змогли зібрати понад 850 тисяч доларів, а цього тижня надійде ще 9 тисяч доларів»,– каже Крістіана. 

 

Синьо-жовті свічки по 30 доларів за штуку купували американці, канадійці та українці. Діаспорянам вдалося зібрати для "Razom for Ukraine" понад $850 тисяч, але вони не планують зупинятися на цьому.

Магазин Door County Candle також виготовляє окопні свічки для військових. Діаспоряни залили понад 10 тисяч окопних свічок, 6 тисяч з яких – уже передали на фронт.

 

«Це важливо для мене, тому що Україна – моя Батьківщина. Війна в Україні є світовою проблемою, ми всі повинні активізуватися і допомогти в будь-який спосіб. Я прагну підвищити рівень обізнаності про Україну та зібрати якомога більше коштів»,– розповідає Крістіана.

 

А щоб віддячити Польщі за підтримку України, магазин запустив лімітовану колекцію свічок у кольорах польського прапора. 100% прибутку також отримала організація Razom for Ukraine.

 

Крістіана планує продовжувати продаж свічки "Україна" і передавати прибуток до фонду "Razom for Ukraine". Після перемоги жінка також збирається приїхати на Батьківщину своєї бабусі.

 

«Ще одна моя мета і мрія – відкрити власну свічкову фабрику в Україні, коли вона переможе у війні. Я б хотіла створювати робочі місця та використовувати свічки, щоб збирати кошти для різних місцевих українських організацій. Свічки "Україна" назавжди залишаться частиною нашої компанії, і ми завжди будемо збирати гроші для України»,– додає Крістіана.

 

Як повідомляла УМ, у Литві чотири організації, які займаються підтримкою України, оголосили збір коштів на радари для системи української ППО. Менш ніж за добу від початку ініціативи литовці зібрали 1 мільйон євро.