Новий рік не за горами: смачні рецепти до святкового столу
Будь-яке свято — це експромт, а експромти, як відомо, готують заздалегідь. >>
Лицарі двору Єлизавети II
Королева Великої Британії Єлизавета II нагородила розробників вакцини AstraZeneca.
Церемонія нагородження пройшла під час традиційного святкування Дня королеви.
Як інформує УМ, про це повідомляє сайт британського уряду.
Зокрема, титул лицаря отримав професор Оксфордського університету Ендрю Поллард, який брав участь у розробці AstraZeneca.
Також відзначено двох жінок: професорку Оксфордського університету Сару Гілберт, та голову робочої групи з розробки вакцин від COVID-19 Кейт Бінгем.
Вони отримали звання кавалерствених дам – жіночий аналог лицарського титулу.
Всього в День королеви було нагороджено різними відзнаками 1129 осіб.
Як зазначається, 23% нагороджених отримали відзнаки за свою діяльність у протидії пандемії коронавірусу – від надання благодійної допомоги сфері охорони здоров’я до підтримки критичної інфраструктури.
«Протягом пандемії щодня ми бачили незліченну кількість героїчних прикладів – від тих, хто використовував свій досвід для розробки рятувальних вакцин, які зараз успішно розповсюджуються у всіх частинах Великої Британії, до людей, які віддали свій час та енергію заради турботи про свої громади. Ми повинні брати приклад із розповідей про тих, хто сьогодні отримує почесті, і надихатись їх мужністю та добротою. Нехай вони будуть нагадуванням про все те, чого ми можемо досягти, об’єднавшись як суспільство»,- цитує урядовий сайт слова прем’єра Бориса Джонсона.
Також нинішнє нагородження є рекордним з точки зору етнічної різноманітності - 15% нагороджених є представниками національних меншин.
Будь-яке свято — це експромт, а експромти, як відомо, готують заздалегідь. >>
Свято наближається, а ціни стрімко зростають: за розрахунками науковців Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», котрі використали дані Мінфіну, святковий стіл-2025 обійдеться родині з чотирьох осіб у близько 3 тис. 594,05 грн, що на 24,8% дорожче, ніж минулого року. >>
Нещодавно кияни та гості столиці побачили головну ялинку 2024-2025 рр.: біла — як символ «початку світлого й чистого шляху», вона простояла до 10 грудня. >>
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Різдвяні резиденції у своїх відділеннях по всій Україні відкрила Укрпошта та випустила марку «Лист Святому Миколаю». >>
Лауреатка Нобелівської премі-2024 з літератури, південнокорейська письменниця Хан Канг відмовилася від пресконференції та святкування. Усе через війни в Україні та на Близькому Сході. >>