Розгром від Бельгії: чому українській збірній не вдалось піднятися в найсильніший дивізіон Ліги націй
Завершення сезону Ліги націй 2024/2025 років принесло українському футболу не надто багато втіхи. >>
Померла найстарша олімпійська чемпіонка світу з гімнастики Агнеш Келеті. (Фото: Attila KISBENEDEK)
Найстарша олімпійська чемпіонка родом з Угорщини Агнеш Келеті пішла з життя – всесвітньовідомій гімнастці було 103 роки.
Як інформує УМ, про це повідомило видання AFP.
Келеті померла 2 січня в Будапештській лікарні. Минулого тижня її госпіталізували з пневмонією. Син спортсменки Рафаель Біро-Келеті тоді сказав пресі, що родина хоче відсвяткувати її 104-й день народження 9 січня разом.
Агнеш стала найуспішнішою гімнасткою Угорщини. Жінка займалася спортом передусім заради того, щоб вирватися за межі залізної завіси держави, що перебувала під владою комуністів.
«Я брала участь [у змаганнях] не тому, що мені це подобалося, а тому, що я хотіла побачити світ», — розповідала вона виданню у 2016 році.
У 1940 році Келеті заборонили брати участь у спортивній діяльності через єврейське походження. Після окупації Угорщини нацистською Німеччиною в березні 1944 року вона уникла депортації до табору. Гімнастка отримала фальшиві документи в обмін на всі свої речі та видавала себе за молоду християнку. Її батька та деяких родичів убили в Освенцимі, а матір і сестру чемпіонки врятували.
Келеті виборола десять олімпійських медалей до 30 років, випередивши молодших конкуренток. П’ять разів спортсменка здобувала золото, зокрема в Гельсінкі в 1952 році та в Мельбурні в 1956-му.
Згодом вона оселилася в Ізраїлі, де працювала вчителем фізкультури, тренувала збірну і завела родину. Агнеш повернулася на батьківщину у 2015 році.
Як повідомляла УМ, помер відомий український тренер і футболіст Михайло Фоменко.
Завершення сезону Ліги націй 2024/2025 років принесло українському футболу не надто багато втіхи. >>
Футбол в Україні завжди був центром вираженого притягнення. >>
Після двох місяців комерційних стартів кульмінацією зимового сезону для легкоатлетів стали ЧЄ та чемпіонат світу в приміщенні. >>
Біатлонний сезон 2024–2025 наближається до фінішу — стріляючим лижникам залишилось провести лише один етап Кубка світу у Холменколені. >>
У цьому році національній збірній України належить виконати чималий обсяг важливої роботи. >>
Левова частка нагород, здобутих українськими майстрами фехтування на Олімпійських іграх, належить збірній з жіночої шаблі, котру вже багато років веде вперед Ольга Харлан. >>