Сьогодні день пам'яті легенди українського футболу – Валерія Лобановського, фото
Сьогодні, 13 травня, день пам'яті Валерія Лобановського - легендарного тренера київського "Динамо", кращого тренера світу 1975 р. >>
Парвіз Насібов із Запоріжжя святкує вихід у фінал. (Фото Reuters)
Український борець греко-римського стилю Парвіз Насібов успішно провів півфінальний поєдинок на Олімпійських іграх 2024 у Парижі у середу ввечері.
Відтак, спортсмен боротиметься за «золото» у фіналі в категорії до 67 кг і вже гарантував собі як мінімум срібну медаль.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Суспільне спорт.
У сутичці за фінал зустрічався з першим номером світового рейтингу та чинним віцечемпіоном світу, азербайджанцем Хасратом Джафаровим. Перемога гарантувала Насібову щонайменше "срібло", поразка означала б участь українця у втішних раундах.
Обидва борці набрали по три бали, однак наш земляк зробив останню активну дію, завдяки чому пройшов далі.
Суперником Парвіза у фіналі буде переможець півфінального протистояння між вірменином Славіком Галстяном та Саїдом Есмаїлі Лейвесі з Ірану.
25-річний Насібов стартував у турнірній сітці з 1/8 фіналу й на шляху до медальної сутички виграв три поєдинки поспіль.
У першому раунді мінімально переміг серба Мате Немеша, чемпіона світу 2022 року і п'ятого борця у світовому рейтингу, — 3:2.
Іншу мінімальну перемогу відсвяткував у чвертьфіналі, здолавши представника Киргизстану Амантура Ісмаїлова в результативному поєдинку — 7:6.
Фінальний поєдинок Насібова відбудеться у четвер, 8 серпня.
Зазначимо, що Насібов — срібний призер Ігор у Токіо-2020. Тож майбутній олімпійський фінал стане для нього другим у кар'єрі.
Водночас, український борець греко-римського стилю Жан Беленюк програв півфінальний поєдинок у ваговій категорії до 87 кілограмів на Олімпійських іграх 2024 у Парижі.
Він поступився 22-річному представнику Ірану Алірезу Мохмадіпіані.

Обидва бійці набрали по три бали, однак суперник українця останнім провів активну дію. Саме це правило визначило переможця і саме завдяки ньому раніше став фіналістом у вазі до 67 кг українець Парвіз Насібов.
На Беленюка чекає втішна сутичка за право вийти у бронзовий фінал. Вона відбудеться у четвер, 8 серпня. Початок запланований на 12:00 за київським часом. Суперник визначиться згодом.
Беленюк — олімпійський чемпіон Токіо-2020 та срібний призер Ріо-2016. Жану вперше за 8 років не вдалося вийти до фіналу Ігор.
Як повідомляла «УМ», за кілька годин до цього українські борці греко-римського стилю - 33-річний нардеп Жан Беленюк та 25-річний Парвіз Насібов вибороли право змагатися у півфіналі Олімпіади-2024 у Парижі.
Сьогодні, 13 травня, день пам'яті Валерія Лобановського - легендарного тренера київського "Динамо", кращого тренера світу 1975 р. >>
Із неймовірним результатом для хокейної збірної України завершився чемпіонат світу в дивізіоні ІА. >>
Історії про дострокове чемпіонство в українському футбольному чемпіонаті виникають постійно. >>
Вперше за вісім років повернувшись до другого дивізіону світового хокею — 1A, збірна України торік сенсаційно ледь не «застрибнула» відразу до еліти: до останнього туру «синьо-жовті» претендували на топ-2 для підвищення у класі, але зазнали вирішальної поразки від Японії (2:3). >>
Новий тенісний тиждень розпочався з унікальної події. Уперше в історії одразу дві українські тенісистки увійшли до топ-15 рейтингу Жіночої тенісної асоціації. >>
На горизонті у клубному футболі вже видніється фініш. Далі вся увага буде спрямована на чемпіонат світу в Канаді, США та Мексиці. >>