Ліки під двір: мобільні аптеки охоплюють усе більше громад Київщини
На початку грудня на Київщині в Миронівській громаді запрацювали мобільні аптечні пункти. >>
Пацієнтці пересадили одночасно підшлункову залозу та нирку від посмертного донора
В Львові лікарі врятували одразу чотирьох пацієнтів, пересадивши їм органи від одного посмертного донора: уперше відбулася трансплантація відразу двох органів одному хворому - підшлункової залози та нирки. Також медики зробили ще три складні трансплантації: легень, серця та печінки
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.
Операцію з трансплантації підшлункової та нирки зробили 33-річній медсестрі Олені Ткачук з Рівненщини. Втручання виконали спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона. Оскільки трансплантація підшлункової залози вважається одною із найскладніших операцій у світі, львівським лікарям допомагали хірурги київської клініки "Феофанія".
Олена з 5 років хворіла на цукровий діабет. Її підшлункова не виробляла інсулін. Після того, як Олена народила дитину, відмовили ще й нирки.
На операційному столі жінка провела майже 9 годин. Впродовж 6 годин їй пересаджували підшлункову залозу, а ще понад 2 години – нирку. Органи запрацювали відразу на операційному столі.
Чоловік Олени – військовий, його відпустка збіглася в часі з операцією дружини.
«Жінка тішиться, що нарешті може жити без уколів інсуліну та процедур гемодіалізу. Мріє більше часу проводити з чоловіком та 11-річною донечкою, а ще - вийти на роботу, яку колись змушена була покинути через хворобу»,– говорять у медзакладі.
Олену виписали з лікарні на 11-ий день після операції, на її день народження.
Шанс на друге життя Олена та ще троє українців отримали завдяки згоді на донорство родини 42-річного чоловіка, який помер внаслідок інсульту.
Легені пересадили чоловікові з Донеччини, у якого була кістозна гіпоплазія обох легень. Він три роки жив на кисневій підтримці.
Печінку трансплантували 43-річному жителю Закарпаття, який хворів на цироз. Чоловік пережив сім внутрішніх кровотеч. Серце пересадили 48-річному львів’янину. Він чекав операції рік. Його серце не могло перекачувати кров і могло зупиниться у будь-яку мить.
«Це вперше в історії України таку кількість органів пересадили в одній лікарні. Врятовано чотири життя», – кажуть у Першому медичному об’єднанні Львова.
Як повідомляла УМ, у Львові 54-річний чоловік -донор, у якого трапився інсульт, врятував життя одразу п’ятьох людей.
На початку грудня на Київщині в Миронівській громаді запрацювали мобільні аптечні пункти. >>
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>