В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Служба військового капеланства – потреба сьогодення
Військові священнослужителі — капелани відтепер офіційно працюватимуть в українських лікарнях і надаватимуть допомогу не лише пацієнтам, а й їхнім рідним та медичному персоналу.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба МОЗ.
«В умовах повномасштабної війни в Україні надзвичайно важливо запровадити цілісний підхід до надання медичної допомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта. У багатьох провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу», - зазначає МОЗ.
Відтепер до Національного класифікатора медичних інтервенцій включено такий вид втручання з підтримки пацієнтів, як духовна опіка, що, зокрема, є невіддільною складовою паліативної допомоги.
Капеланська опіка поширюється не лише на пацієнтів, а також на членів їхніх сімей та медичних працівників й інший лікарняний персонал. Водночас, капеланські служби формуються із обов'язковим дотриманням принципу міжконфесійності, а капеланські послуги пропонуються виключно на добровільній основі.
Перших капеланів офіційно прийняли на роботу до медзакладів Івано-Франківщини, Київщини та Львівщини.
«У багатьох провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу», - йдеться у повідомленні.
Серед вимог до осіб, які обійматимуть посаду капелана у медзакладах – вища богословська освіта, а також досвід проходження післядипломної клінічної підготовки.
Раніше вперше після томосу про створення ПЦУ її священники провели переговори з представниками УПЦ МП, які як виявилося, прийшли на зустріч без відома свого керівництва. Воно вже негативно відреагувало на цей діалог.
В РПЦ стався розкол думок після рішення УПЦ МП – одні кажуть, що все добре та єдність буде зміцнюватися, а інші – що у всьому винні США.
Через три дні з початку війни, 27 лютого, багато українських храмів УПЦ МП перестали поминати під час служб ім’я російського патріарха Кіріла.
Як повідомляла УМ, рік тому Рада ухвалила закон про капеланів.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>