Військові священнослужителі — капелани відтепер офіційно працюватимуть в українських лікарнях і надаватимуть допомогу не лише пацієнтам, а й їхнім рідним та медичному персоналу.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба МОЗ.
«В умовах повномасштабної війни в Україні надзвичайно важливо запровадити цілісний підхід до надання медичної допомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта. У багатьох провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу», - зазначає МОЗ.
Відтепер до Національного класифікатора медичних інтервенцій включено такий вид втручання з підтримки пацієнтів, як духовна опіка, що, зокрема, є невіддільною складовою паліативної допомоги.
Капеланська опіка поширюється не лише на пацієнтів, а також на членів їхніх сімей та медичних працівників й інший лікарняний персонал. Водночас, капеланські служби формуються із обов'язковим дотриманням принципу міжконфесійності, а капеланські послуги пропонуються виключно на добровільній основі.
Перших капеланів офіційно прийняли на роботу до медзакладів Івано-Франківщини, Київщини та Львівщини.
«У багатьох провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу», - йдеться у повідомленні.
Серед вимог до осіб, які обійматимуть посаду капелана у медзакладах – вища богословська освіта, а також досвід проходження післядипломної клінічної підготовки.
Раніше вперше після томосу про створення ПЦУ її священники провели переговори з представниками УПЦ МП, які як виявилося, прийшли на зустріч без відома свого керівництва. Воно вже негативно відреагувало на цей діалог.
В РПЦ стався розкол думок після рішення УПЦ МП – одні кажуть, що все добре та єдність буде зміцнюватися, а інші – що у всьому винні США.
Через три дні з початку війни, 27 лютого, багато українських храмів УПЦ МП перестали поминати під час служб ім’я російського патріарха Кіріла.
Як повідомляла УМ, рік тому Рада ухвалила закон про капеланів.