Лікарі з Херсонщини долучились до мобільних медичних команд на Київщині та Черкащині

15:46, 17.10.2022

Сімейна лікарка Тамара Куршакова проводить консультацію пацієнтці

Від початку літа на деокупованих територіях Київщини запрацювали мобільні медичні групи.

 

Консультують, проводять обстеження та надають безкоштовно ліки. А вже з вересня проєкт з ініціативи ГО «Академії Сімейної Медицини України» та за сприяння бюро ВООЗ в України розширився ще на 6 областей: Харківську, Сумську, Чернігівську, Волинську, Хмельницьку та Черкаську. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомили власні кореспонденти.

 

Головна мета – надати доступ до безкоштовної медичної допомоги в сільській місцевості ВПО та місцевим жителям. Понад 50 лікарів-професіоналів долучились до проєкту. Серед них і медики з т.о. Херсону. Тамара Куршакова, більше 40 років працювала сімейною лікаркою на Херсонщині, а сьогодні допомагає тим, хто втратив дах над головою, друзів чи найстрашніше - рідних… 

 

Якщо раніше Тамара Іванівна разом з херсонськими колегами надавала допомогу жителям Київської області, то відтепер приїздить і до пацієнтів з Черкащини.

 

 

«Я коли приїхала до столиці, зв’язалась із знайомими лікарями, і вони розповіли про цей проєкт. Для мене важливо бути корисною людям. Якби я вміла робити щось інше, я б пішла працювати в те місце, однак лікувати- моє покликання», - говорить Тамара Куршакова, сімейна лікарка.

 

 

Пацієнти приходять і за допомого, і за ліками, і за добрим словом. Під час оглядів зустрічає навіть своїх земляків, з якими пригадують прифронтові історії. Каже, що за час виїздів з деякими пацієнтами стали майже однією родиною. Тож під час зустрічі цілуються, обіймаються та підтримують один одного…

 

 

Пані Тамара разом із своєю донькою в окупованому Херсоні були майже до останнього. Покинути рідну домівку вирішили тоді, коли на власні очі побачили, як буряти заперли до автівки молоду дівчину і повезли в невідомому напрямку.

 

«Це було літо, дівчата почали надвір виходити в легкому одязі, в тому числі і моя донька. Російські солдати досить агресивно себе поводили: ці всі погляди на молодих дівчат просто пронизували. І коли я побачила, як під дулом автомату до автомобіля затягли дівчину, я злякалась за свою дитину. І тоді ми негайно почали збирати валізи», - пригадує пані Тамара.

 

 

Та виїхати на територію вільної України було просто неможливо. Більшість цивільних машин розстрілювали на пропускних пунках, і було дуже страшно. Лікарка знайшла перевізника, який погодився вивезти через Крим, через росію до Латвії. Оговтуючись від пекла, мешкала там близько місяця, але весь час хотілось нестерпно додому, в Україну.

 

До команди медиків долучився і херсонській лікар Олександр Некряч. Нині ж чоловік підтримує телефонний зв’язок із своїми пацієнтами з рідного міста. А на Київщині та Черкащині допомагає тим, хто постраждав від лиха, що прийшло до нас 24 лютого.

 

«Я відчуваю свій професійний обов’язок. Проєкт дав можливість дістатись до пацієнтів з віддалених населених пунктів, які потребують допомоги внаслідок російської агресії. Люди потребують як медичної, так і психологічної підтримки. Сьогодні - це можливість бути ближче до людей», - говорить Олександр Некряч, сімейний лікар.

 

Війна загострила існуючі хвороби у населення і додала нові проблеми зі здоров’ям.

 

«Уже перші результати проєкту показали гостру потребу людей з хронічними захворюваннями у мобільній допомозі сімейних лікарів. Навантаження на первинну ланку зросло внаслідок вимушено переміщених осіб, а також через брак кадрів. Особливо відчутно у віддалених громадах, де і до війни була нагальна потреба у медиках»,— зазначила членкиня правління АСМУ Ірина Волошина.

 

Мобільні медичні команди зосереджені на лікуванні хронічних захворювань діабету ІІ типу, бронхіальної астми, гіпертонічної хвороби, серцево-судинних захворювань, епілепсії, судом та захворювань щитоподібної залози. Проєкт функціонуватиме до кінця листопаду, тож всі охочі можуть безкоштовно проходити обстеження!

 

Як повідомляла УМ, впродовж 3 місяців (червень-серпень) мобільні медичні команди надали допомогу понад 3000 пацієнтам у Київській обл.