В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Перше щеплення зробили медику Горенко Євгену Васильовичу.
24 лютого в Україні розпочалась вакцинація проти коронавірусної хвороби. Перше щеплення препаратом CoviShield зробили медику – Горенко Євгену Васильовичу.
Як інформує УМ, він лікар реаніматолог із міста Черкаси, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні.
Другою вакцинували старшу сестру реанімаційного відділення Нонну Хачатрян. Процедуру щеплення виконувала лікарка мобільної бригади Людмила Доценко.
Після уколу за пацієнтами обов'язковий нагляд лікаря протягом 30 хвилин, щоб прослідкувати за можливою реакцією.
CoviShield або Oxford-AstraZeneca виробляє Інститут сироватки Індії (Serum Institute of India). Розробили препарат британсько-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом. Вакцина стимулює імунну систему виробляти антитіла і налаштовує її для атаки коронавірусного збудника у випадку інфікування SARS-CoV-2.
Перші 500 тисяч доз вакцини прибули в Україну вчора, до кінця сьогоднішнього дня їх повинні отримати усі області. Згідно з опитуваннями МОЗ, на добровільну вакцинацію зголосилося 30% українських медиків. Загалом до першої хвилі вакцинації потрапляє майже 13 тисяч людей.
Національний поетапний план вакцинації проти COVID-19 передбачає, що у 2021 році вакцинують близько 14 мільйонів українців.
Як повідомляла УМ. щеплення людям робитимуть препаратом AstraZeneca, перша партія якого приїхала у "Бориспіль" 23 лютого.
Для того, аби вакцина прибула в Україну, міністр охорони здоров'я Максим Степанов літав в Індію для перемовин з виробником.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>