В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
(ФОТО: ВОЛОДИМИР ГОНТАР/УНІАН)
Вакцини — це складний і малоефективний спосіб мати прибуток, ефективніше продавати гомеопатію та БАДи.
Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала у Facebook.
“Велика фарма наживається на продажі вакцин” — один з найулюбленіших аргументів борців проти щеплень. Начебто ринок вакцин ділять великі корпорації і на цьому заробляють неймовірні гроші. Насправді вакцини — це складний і малоефективний спосіб мати прибуток. Значно вигідніше і простіше продавати гомеопатію та БАДи", - зазначила Уляна Супрун.
За її словами, ринок вакцин наразі оцінюється в 36,5 млрд доларів США, і у 2023 році має перевищити позначку 50 млрд доларів. Він зростає зі швидкістю 6,7%.
Водночас світовий ринок гомеопатії та альтернативної медицини у 2018 році складав близько 69 млрд доларів США, але у 2023 році він має сягнути понад 199 млрд доларів. Щороку обсяг продажів альтернативних лікарських препаратів зростає на 19%.
Крім того, ринок біологічно-активних добавок торік становив майже 124 млрд доларів, а у 2023 році він складе понад 205 млрд. доларів. Річний коефіцієнт зростання (CAGR) становить 9.6%.
Ринок БАДів майже в 4 рази більший за ринок вакцин, а загальний світовий ринок фармацевтичних препаратів оцінюється в 934,8 млрд доларів, і його приріст найближчі роки складатиме 5,8%.
Уляна Супрун наголосила, що вакцини — це невелика частка прибутку “Великої Фарми”, а найкраще почуваються, тобто стрімко зростають, продажі БАДів та гомеопатії.
"80% глобальних продажів вакцин дійсно здійснює “Велика Фарма”, тобто п’ять міжнародних компаній. Але навіть їм не вистачає потужностей покрити світову потребу у вакцинах. Іншими виробниками є фармацевтичні компанії ринків, що розвиваються. Конкуренція на ринку дозволила знизити ціни на вакцини", - зазначила вона.
Урядовець також відзначила, що продавати вакцини складно: "Розробка нової вакцини складає від 10 до 15 років, а часом і 30 років. Процес виробництва вакцин коливається від 6 місяців до 2,5 років".
За її словами, для появи на ринку ЄС вакцина має пройти такий шлях:
- Дозвіл на маркетинг який надають лише після отримання даних досліджень, що підтверджують безпечність та ефективність вакцини;
- Реєстрація та отримання ліцензії;
- Контроль якості. Кожна партія вакцин проходить оцінку, перш ніж потрапити в продаж. У середньому 30-70% часу від виробництва вакцини — це час контролю якості;
- Фармацевтичний нагляд, тобто відстеження побічних реакцій вакцинації заради можливого припинення використання та вилучення серії.
"Натомість гомеопатичний препарат та БАДи реєструвати значно простіше, адже є спрощена система реєстрації препарату без жодних незалежних досліджень як в США, так і в Європі. Щодо наукових досліджень про ці препарати — часом вони відсутні взагалі або дуже низької якості", - наголосила Уляна Супрун.
Вона порадила при пошуку компанії, які наживаються на продажі препаратів, звернути увагу на продавців БАДів та гомеопатії.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>