Домедична підготовка для військових: Міноборони затвердило нові стандарти
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
Як записатися до сімейного лікаря розповіла Уляна Супрун (Перша міська клінічна лікарня ім.Князя Лева)
У рамках медичної реформи із 2 квітня стартувала кампанія «Лікар для кожної сім’ї», у рамках якої українці мають підписати декларацію на обслуговування у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.
Як повідомляє прес-служба міністерства охорони здоров’я, програма здійснюється в пілотному режимі.
Підписання декларації - це, фактично, форма заяви. З її допомогою українці повідомлятимуть, що обрали саме цього лікаря і цей заклад. Інформація про вибір лікаря міститиметься в електронній системі охорони здоров’я.
Кінцевої дати, до якої потрібно обрати лікаря, наразі не визначили, однак повідомляється, що у системі зареєстровано уже 106 тисяч декларацій, адже процес підписання подекуди почався ще 2017 року у тестовому режимі.
Обирати сімейного лікаря чи педіатра для дитини можна незалежно від місця реєстрації. Однак, є обмеження для сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів щодо кількості осіб, яких вони можуть обслуговувати у межах 900-1200 осіб.
Підібрати сімейного лікаря можна на сайті helsi.me.
Очільниця МОЗу Уляна Супрун розповіла про процес підписання декларації:
"Процес підписання декларації дуже простий:
1. Обираєте лікаря, якому довіряєте. Якщо ще не знаєте, до якого лікаря хочете ходити - не переймайтеся. Час є і встигнуть усі. Почніть розпитувати знайомих або відштовхуйтеся у виборі від медзакладу, де б хотіли лікуватися.
Зауважте, що це має бути заклад, який надає первинну медичну допомогу та він має бути підключений до електронної системи охорони здоров'я. Наразі частина медзакладів ще в процесі підключення. Заклади, що є в системі, будуть мати спеціальну позначку. Якщо ваш заклад ще не підключився - запитайте в реєстратурі, коли вони будуть готові.
2. Як визначитеся - обирайте зручний для вас час та день, беріть документи (паспорт, ідентифікаційний код, для дитини - свідоцтво про народження) та вирушайте до медзакладу.
3. Уповноважений представник медзакладу (працівник реєстратури, медсестра або лікар) введе ваші данні в електронну систему охорони здоров’я.
4. На ваш мобільний надійде СМС з кодом. Повідомте цей код представнику медзакладу.
5. З електронної системи роздрукують декларацію з вашими даними. Перевірте та - якщо все вірно - підпишіть. Вам нададуть два екземпляри, один із них ви заберете з собою, інший залишиться в медзакладі.
6. Далі працівник закладу підтвердить вашу декларацію електронним підписом і відправить у систему".
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
У Міністерство охорони здоровʼя правоохоронці передали понад 2 тисячі справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком МСЕК, і щодо 188 осіб інвалідність була скасована. >>
Кабмін підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
На початку грудня на Київщині в Миронівській громаді запрацювали мобільні аптечні пункти. >>
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>