В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Лікарі просять батьків захищати своїх дітей від небезпечних хвороб найпростішим способом - вакцинацією. (із соцмереж)
У Хмельницькому 7-річна дівчинка захворіна на смертельно небезпечну хворобу - правець. Наразі дитина перебуває у лікарні.
Батьки спочатку намагалися лікувати дитину самостійно, але на 5-й день після поранення звернулися до лікарів. Виявилося, що дитина не отримувала щеплення проти правцю.
Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що щеплення було зроблене дитині негайно, хоча в соцмережах розпочався пошук несертифікованої вакцини російського виробництва.
"У МОЗ є достатня кількість людського протиправцевого імуноглобуліну європейського виробництва, який рекомендований для лікування правцю основними міжнародними протоколами, має прекваліфікацію ВООЗ і GMP. Потрібну кількість імуноглобуліну було направлено у Хмельницький, лікарів і батьків повідомили", - ідеться в повідомленні відомства.
Попри те, увесь день до МОЗ надходили повідомлення щодо пошуків протиправцевої сироватки російського виробництва для цієї самої дитини, хоча імуноглобулін було введено дитині о 10 ранку.
МОЗ України повідомляє, що ми не рекомендуємо використовувати препарати російського виробництва, особливо імунобіологічні. Препарати не є зареєстрованими в Україні, не мають жодного міжнародного сертифікату якості, а також через відсутність офіційної дистрибуції в країні вони завозяться протизаконно, тож немає ніякої гарантії щодо дотримання холодового ланцюга.
"І знову закликаємо усіх батьків робити щеплення своїм дітям і самім ревакцинуватися кожні десять років. Вакцини є безпечними і надійними, а незначні побічні реакції переносяться набагато легше і проходять без наслідків, на відміну від правцю", - зазначають у МОЗ.
Там підготували інфографіку, в якій інформують про способи зараження, небезпеку та міри із захисту від правця.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>