Домедична підготовка для військових: Міноборони затвердило нові стандарти
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
Екологи радять не контактувати із загиблими дельфінами.
Різке підвищення смертності дельфінів спостерігається у Чорному та Азовському морях влітку 2017 року порівняно з останніми роками.
Відповідні висновки зроблені за результатами отриманих Мінприроди повідомлень про випадки викидів мертвих або ослаблених дельфінів на пляжі протягом літніх місяців.
Про це повідомляє Мінстерство екології у п’ятницю.
Причини підвищеної смертності китоподібних поки що невідомі. За словами заступника Міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка, спеціалісти Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ) разом із провідними фахівцями Національної академії наук України вже з’ясовують причини смертності китоподібних.
Наразі розглядається декілька причин. Спеціалісти припускають, що найбільш імовірною вважається епізоотія вірусного або бактеріального характеру, хоч не виключають і можливі токсикологічні (отруєння забруднюючими речовинами) та інші причини.
Попередня оцінка фахівців також свідчить, що смертність дельфінів у 2017 році помітно перевищує аналогічний показник за останні роки, хоч поки що є значно меншим порівняно з відомими в окремі попередні роки випадками епізоотій та іншими випадками масової загибелі.
"До речі, підвищена смертність китоподібних спостерігається в усій морській акваторії України, а також у акваторіях Румунії, Грузії та Росії. У зв’язку з цим Мінприроди звертається до всіх громадян та громадських екологічних організацій з проханням при знаходженні на березі мертвого або помираючого дельфіна уникати фізичного контакту з ним через ризик зараження", - наголосили у відомстві.
Також просять за можливості сфотографувати тварину з різних ракурсів, зафіксувати час знахідки та її географічні координати за допомогою системи географічного позиціонування (GPS) і негайно повідомити про знахідку фахівців Українського наукового центру екології моря.
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
У Міністерство охорони здоровʼя правоохоронці передали понад 2 тисячі справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком МСЕК, і щодо 188 осіб інвалідність була скасована. >>
Кабмін підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>